Společně posuneme Páťu k prvním krůčkům!

Sulice, Želivec / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Společně posuneme Páťu k prvním krůčkům!

Amount raised 197 721 Kč of 320 000 Kč goal
Left -15 days
62 % z původního cíle
The campaign has ended 13. February 2024

Help by sharing

Náš malý bojovníček Páťa se narodil o několik týdnů později, než bylo plánováno. Jeho příchod na svět byl náročný, a hned na začátku se musel vypořádat s několika zdravotními komplikacemi.

Infekce ho postihla hned po porodu. Jeho první dny života byly plné strachů a obav.

Byl připojený na hadičky a dlouhých 10 dní zůstal v inkubátoru. Jako jeho maminka jsem si ho směla pochovat až po nekonečných 8 dnech, jinak jsem se na něj dívala, jak na malou rybičku ve velkém akvárku.

Když jsme se konečně dostali domů, bylo jasné, že zápas teprve začíná.

Následky toho zákeřného období nás provázejí dodnes. Malý Páťa se potýká s centrální hypotonií, což jsou ochablé svaly, ale zároveň má také zatuhlé končetiny. Doktoři stanovili diagnózu kvadruspastického postižení a zároveň zjistili problémy se zrakem – astigmatismus a podezření na centrální postižení zraku (CVI).

Ve 3,5 letech by Páťa už měl plně objevovat svět kolem sebe, chodit a mluvit. Ale našemu malému bojovníčkovi zůstávají zatím tyto věci cizí.

Je na nás závislý – musíme ho oblékat, přebalovat, neustále s ním cvičit, abychom posílili jeho svaly. Společně se snažíme, a i když je to náročné, nikdy se nevzdáme.

Jak sbírka pomůže?

Před tím, než jsem zůstala doma s Páťou, tak jsem měla své podnikání jako kosmetička, kterého jsem se musela vzdát. Tatínek pracuje jako technik a společně se staráme o Páťu a jeho speciální potřeby. Je toho hodně, a také jsme začali absolvovat různé terapie, které by měly Páťovi pomoci jako hypoterapii na koni, kraniosakrální terapii, Feldenkraisovu metodu, plavání a návštěvy neurorehabilitační kliniky.

Všechny tyto terapie jsou pro Páťu důležité, ale bohužel stojí velké peníze.

Nyní bychom se chtěli obrátit na vás, protože to je boj, který sami nezvládneme. Vaše příspěvky půjdou na Páťovy terapie, které mu umožní posunout se dál. Každý váš příspěvek nám pomůže, a my budeme nesmírně vděční za každou pomocnou ruku, kterou nám podáte. Děkujeme.

Poděkování vám všem!

10. 10. 2023

Všem dárcům z celého srdce děkujeme za pomoc s vybráním a darováním peněz. Peníze budou využity na Páťovy terapie, které potřebuje k tomu, aby se mohl posouvat dále. Můžete nás také sledovat a fandit na Instagramu! Zde můžete vidět, kam penízky putují a jak pomáhají. 

Lenka, Páťova mamka

Patrons 1

2338

ro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2538. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

175 donations

300 Kč — Anonymous donor 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Přeji hodně trpělivosti a štěstí”
2 000 Kč — Dušan Seidl 1 month ago

2 520 Kč — Anonymous donor 1 month ago

252 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Znam Lukase z byvale prace a vim ze to byl hodnej chlap a rad pomohl. Verim ze se vam to spolecne povede a Pata bude jednohu litat za balonem :) . Drzim palce!!”
200 Kč — Aneta Belyakov 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“QR platby 25.12.-28.12.2023”
1 200 Kč — Zemenová Jarmila 2 months ago

252 Kč — Anonymous donor 2 months ago

“QR platby 15.-17.12.2023”
200 Kč — znesnáze21 2 months ago