SOS Israel

celá ČR / Organizer: JUDr. Hana Frištenská a JUDr. Zuzana Wirthová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

SOS Israel

Amount raised 775 152 Kč of 721 000 Kč goal
Left -109 days
108 % z původního cíle
The campaign has ended 10. November 2023

Help by sharing

On October 7, 2023, in the early hours of the Jewish holiday of Shabbat, Israel was attacked by the Hamas terrorist movement from Gaza.

The terrorist commando crossed the Israeli border and began the slaughter and unimaginable suffering of the civilian population in the villages, towns and kibbutzim along the border with Gaza.

How will the collection help?

We are contacting you with a request for donations that will be dedicated to individual victims of the genocide and their families in the south of Israel. They will help them overcome the worst period they are facing now. Thank you very much.


Organizers of the collection:

JUDr. Hana Frištenská

She is the author of the book EVERYONE HAS HIS ISRAEL, she tells the remarkable stories of three real people who were Jews, were born and lived part of their lives in the former Czechoslovakia, and all of them subsequently left it. The Second World War had a fatal impact on their lives, and Israel played a significant role in their next life journey. All three have already died, and therefore their fate is closed, completed and visible in its entirety. JUDr. For example, Hana Frištenská is also a member of the supervisory board of the Endowment Fund Victims of the Holocaust and the organizer and patron of the fundraiser for Israel on the road21.

JUDr. Zuzana Wirth

She is musician and lyricist, author of several CDs with Jewish music, founder and manager musical groups CHESED, MENORA a NEŠAMA.

Drazí dárci

09. 11. 2023

Naše sbírka  za tři dny končí. Díky vám jsme vybrali neuvěřitelných více než 730 000,-  Kč. Tomu bychom na  počátku sbírky vůbec neuvěřily. Sbírka, která byla snad vůbec první v České republice na pomoc napadenému Izraeli, byla zahájena tři dny po útoku muslimských  teroristů z organizace Hamás. Teď tedy končí.

Slíbili jsme vám, že sbírka bude rychle věnována na některý ze zničených kibuců na jihu Izraele a že jí dostanou do rukou lidé, kterých se přímo tato tragédie dotkla. Svůj slib jsme splnily.  Zatím více než 400 000,- Kč odešlo do fondu kibucu Kfar Azza, který provozují ti, kteří ji přežili a  kteří jsou odhodláni  kibuc obnovit.  Obdivujeme jejich houževnatost a odvahu a doufáme, že se jim , i s pomocí z České republiky, jejich úmysl zdaří. Jsme přesvědčeny, že díky vašim darům, bude česká stopa v novém krásném kibucu Kfar Azza nezapomenuta. Hlavně vám, dárcům, patří pozdrav Yeal i dalších, kteří teď  sbírají síly pro budoucnost. 

----

Dear Hana and Zuzana,

Thank you so much for your generosity, support and efforts to arrange the donations from the Czech community.
This means a lot to us and will contribute a lot to our ability to re-build Kfar Azza.

I've added Sagit  who will send you more information about Kfar Azza survivors and future plans.

Best Wishes, Yael 

---

S úctou vaše organizátorky.

Máme pro vás, milí dárci, další dobrou zprávu!

02. 11. 2023

1. listopadu jsme převedly na hlavní cíl sbírky, Kfar Azza Fund, 10.500 dolarů. Spolu s předchozím odesláním 6.300 dolarů, jsme, díky vaší štědrosti, mohly odeslat už 16.300 dolarů pro kibutz Kfar Azza. Srdečně děkujeme za vaši podporu a s dojetím čteme vzkazy, často spojené s vašimi dary. Zde jsou některé z nich:

„Modlím se za Izrael.“

„Přeju Izraelcům všechno nejlepší, hlavně vítězství !!! Držte se.“ „Držte se, zvítězíte !!!“ „Držte se a natřete to těm zmetkům“ „I know it's hard but be strong, I'm sending you all hugs, love and positive energy❤️❤️❤️❤️“ „Hluboce soucítím a děkuji, že mohu přispět do sbírky na pomoc Izraeli.♥️“ „Podpora statečnému lidu Izraele od srdce“ „Přeji hodně sil statečným obráncům Izraele a pokoj všem rodinám, které přišly o své blízké. Držte se. Myslíme na vás.“ „Myslíme na vás všechny, i s našimi 4 dětmi a 10 vnoučaty“ „Držte se, v Evropě je i hodně lidí, co jsou s vámi. “ „Bůh ochraňuj Izrael!“ „Aspoň kvapka na zmiernenie toľkého utrpenia.“ „Držte se, držím všechny palce!!!!!!!“(dárkyně věnovala 50 000 Kč )

Organizátorky sbírky Hana Frištenská a Zuzana Wirthová

Sbírka podpořila další potřebné. Děkujeme vám!

24. 10. 2023

Včera 23. října odešlo dalších 2 300 dolarů  z vašich štědrých darů, do Izraele  pro projekt SAVE HOUSE IN PARDES CHANA - KARKUR.

Naomi a Eva jsou lékařky, psychiatři.  Poskytly svůj dům v malém městě Pardes Chana - Karkur rodinám  ze zasažených částí Izraele. Jedna rodina se čtyřmi dětmi  je z jihu Izraele, z města  Aškelon, které je poblíž hranice s Gazou.  Druhá rodina  také s malými dětmi je ze severní  Kiriat Schmonah. Toto městečko  na severní hranici s Libanonem je  nepřetržitě odstřelováno raketami  Hisballáhu. Před před pár dny bylo celé toto  město  Izraelci evakuováno.

Pardes Chana - Karkur - pro zajímavost v překladu Hanin citrusový sad -  je malé město v severním Izraeli v sousedství města Chadera a necelých 50 kilometrů od Haify. Je v tuto chvíli ještě  bezpečné.  Dovolte nám  poznámku - při maličké rozloze Izraele najít bezpečné místo pro postižené musí být velmi těžké. Představte si, že byste hledali pro sebe a své děti bezpečný úkryt v České republice za podobných okolností......

S oběma obětavými ženami jsme ve stálém kontaktu. Naomi a Eva zatím do potřeb rodin, které ve svém domě ubytovaly, investují své úspory. Proto požádaly izraelskou veřejnost o finanční pomoc - tak jsme se o nich dozvěděly.  Pomoc jim přijde  díky vám  za dva dny také  z České republiky.

Děkujeme! Vaše organizátorky

Patrons 9

JUDr. Hana Frištenská

Organizátorkou a patronkou sbírky je JUDr. Hana Frištenská

JUDr. Zuzana Wirthová

Organizátorkou a patronkou sbírky je JUDr. Zuzana Wirthová

2458

Pro platbu převodem využijte tento unikátní QR kód, nebo na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2458

NROS – Nadace Rozvoje Občanské Společnosti

Partnerem sbírky je NROS – Nadace Rozvoje Občanské Společnosti

Dům národnostních menšin

Partnerem sbírky je Dům národnostních menšin

Pavla Gomba

Partnerem sbírky je Pavla Gomba

Nadace Michaela Kocába

Partnerem sbírky je Nadace Michaela Kocába

Mirka Nebuželská

Partnerem sbírky je Mirka Nebuželská, audiorka společnosti 22HLAV s.r.o.

Karol Sidon

Partnerem sbírky je Karol Sidon, vrchní zemský rabín, dramatik, spisovatel, scenárista, náboženský myslitel

303 donations

“QR platby 16.-19.11.2023 ”
500 Kč — znesnáze21 3 months ago

“QR platby 10.11.-14.11.”
1 000 Kč — znesnáze21 3 months ago

10 000 Kč — Anonymous donor 4 months ago

2 112 Kč — Anonymous donor 4 months ago

10 000 Kč — Anonymous donor 4 months ago

500 Kč — Anonymous donor 4 months ago

“Hodně síly, máte můj obdiv.”
373 Kč — Petra 4 months ago

“QR platby 6.11.-9.11.”
9 350 Kč — znesnáze21 4 months ago

300 Kč — Anonymous donor 4 months ago

500 Kč — Anonymous donor 4 months ago