Šance pro Jakuba

České Budějovice / Organizer: Eva Šebíková zc.manzes@avokibesave

0 %

Šance pro Jakuba

Amount raised 459 500 Kč of 440 000 Kč goal
Left -1439 days
104 % z původního cíle
The campaign has ended 12. May 2020

Help by sharing

Kuba je skromný kluk, dříč a sportovec. Svůj život zasvětil přírodě a jejíochraně. Prosincový den v roce 2017 všechno změnil. Kuba se zranil připráci, kterou miloval. Spadl ze stromu a těžký pád skoro nepřežil.

Kromě mnoha zlomenin se objevilo krvácení do mozku. Jakub upadl na 2měsíce do kómatu a rodina zažívala beznaděj. Lékaři vyslovili větu, kterounechce slyšet žádný rodič. „Váš syn se neprobere.“ Mýlili se. Postupně seprognózy zlepšovaly, ale stále nebylo vyhráno – bude ležák, nikdy nebudechodit.

Tenhle kluk, ale věděl, že bez dřiny to nepůjde. Díky absolvovánísportovního gymnázia, kde osm let plaval, měl potřebnou disciplínu. Po více jakpůl roce v nemocnicích, se pustil do boje. Jóga, akupunktura, biofeedback,hipoterapie, plavání, fyzioterapie, kognitivní trénink, němčina. Kousek pokousku. Sám a sám. Každý den od rána do večera.

Dnes už sám chodí, nemá však potřebnou stabilitu a rovnováhu. Nějakou dobuještě potrvá, než bude zase dobře mluvit a zmizí dvojité vidění. Ale je tobojovník. Chtěl by se vrátit do normálního života, dodělat si doktorát, ahlavně pomáhat stejně postiženým lidem a dětem. Těm by chtěl předávat svézkušenosti.

Zbývá kus cesty. Na té by mu pomohla léčba kmenovými buňkami, která unás bohužel není hrazena zdravotní pojišťovnou. S malým invalidním důchodema příspěvky na péči na tuto léčbu nedosáhneme. A tak touto cestou prosímvšechny dobré lidi o pomoc. Každá drobná částka pomůže k tomu, aby se mohl Kubavrátit zpátky do života.

Děkujeme z celého srdce. Máma Eva a Jakub

Kmenový buňky

23. 04. 2020

Asi dlužím pár řádků, protože se o mě tak pěkně staráte. V prosinci 2017 jsem utrpěl, lekaři (lekat), tomu říkají polytrauma, prostě těžký TPM (což vykrystalizovalo v mrtvici s pár bonusama pro náročné uživatele) a rozdrcenej loket, vedle toho proražená slezina, zlomený žebra a hlavně vyraženej dech. Ty zranění myslím jsou dost už na hraně. Pro moje tělo to byla zatěžkávací zkouška, že ale opravný mechanismy probíhaj, je jasný, i když z toho videa to vypadá mizerně, ale zkuste si hupnout z 11-13 metrů, probíhaj ale veeelmi pozvolna - minulej rok touhle dobou jsem chodil s hůlkou ohlej jak paragraf. Ty kmenový buňky, který mě zvedly z vozejku teda v těle mám, ale stejně jako u ostatních jsou patřičně líný a je jich málo. Takže bych velmi chtěl dostat dávku těchhle pluripotentních pašáků z vnějška na podporu vlastní regenerace a děkuju, že mi v tom pomáháte 👶.

Díky

23. 04. 2020

Protože se mé včerejší "výplody choré mysli" setkaly s pochopením, připadá mi vhodné podělit se s vámi o kousek mého soukromí. Nedělá mi to nejmenší potíže, po pobytech v různých nemocnicích a všelijakých uzdravovacích zařízeních jsem o tento prchavý pocit ochuzen. Ale jinak to nešlo, kdo tam někdy byl, ví. Naopak tímto bych rád poděkoval lékařům, sestřičkám, fyzioterapeutům, kuchařům, paním uklízečkám, prostě všem, kdo se o mě starali a kdo mi naslouchal. A teď k věci. Za svoje peníze si nekupujete utrápeného chudáka, ale člověka s jasnou vizí. Den mi začíná asi před 7, pak si udělám obligátní kaši, záchod a jde se trénovat. Prvnímu tréninku říkám kombinovanej, jsou to dřepy na špičkách (50), zvedání špiček v podřepu cik cak (50), dřepění na špičkách (pár minut), výpony (50), dřepění opět, zvedání špiček ve stoji (100-200), pak žíněnka záda s míčem, svíčkování, pak guma stahování triceps (p. ruka), horní kladka, guma záda a mezilopatkový, pak činky mrňavý ramena, protažení p.zápěstí o podlahu, pokusy o klik proti stěně. A je tak půl 10, čápování (předvoj pochodování, což je předvoj běhání), dám Lumosity, začnu němčinu, anglinu (na netu) a je 11. Po o mě čeká zase ranní trenál s tím, že na zemi se věnuju hlavně mezilopatkovejm (můj somatotyp na ně trpí), zmlátím box. pytel a jdu ven zpravidla stříhat větve, během odpoledne ještě různě gumy, horní kladka a tak. Večer už únavou sotva blekotám. Tohle píšu proto, abyste viděli, co si kupujete, do léčby k.b. je mojí povinností vstupovat max. připravenej, protože kdo o tom něco ví, tak je mu známo, že k.b. mají moc mě zbavit symptomů, ale jen, když skoro žádný mít nebudu. Takže ještě jednou děkuju a NEZKLAMU.

Díky za energii

18. 04. 2020

Lidé drazí, nevíme jak poděkovat. Slova díků jsou jak chmýří ve větru. Nevíme jak bychom je zhmotnili. Chtěli bych osobně poděkovat každému z Vás zvlášť, ale to nejde. Neznáme u mnohých ani jména. A Vaše vzkazy jsou úžasné. Dodávají nám obrovskou energii. Děkujeme, děkujeme, děkujeme. Jednou uděláme velký slet. To by bylo super. Máme Vás rádi. Jste náš motor. Zdravíme všechny !!! Šebíci 

393 donations

100 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Hodně štěstí a síly ???”
200 Kč — Petra 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

4 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Drž se bejku!”
600 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Hodně štěstí a sil,Vaše úsilí je obdivuhodné❤️”
200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

835 Kč — Anonymous donor 4 years ago

2 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

Discover more

Last chance for Boris. Let’s give him hope!
41 %

Last chance for Boris. Let’s give him hope!

Ares trpí: Pomozte mu s drahou léčbou a ulevte mu od bolesti!
56 %

Ares trpí: Pomozte mu s drahou léčbou a ulevte mu od bolesti!

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!
101 %

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!