Šance na život a porazit zákeřnou nemoc

Jesenice / Organizer: Roman Čelikovský zc.manzes@yksvokilecnamor

{}
0 %

Šance na život a porazit zákeřnou nemoc

Amount raised 260 510 Kč of 150 000 Kč goal
Left -412 days
174 % z původního cíle
The campaign has ended 11. January 2023

Help by sharing

Jmenuji se Roman Čelikovský je mi 30 let.

Na podzim roku 2020 se mi udělala boule na práce ruce, která se stále zvětšovala. K tomu se mi začala tvořit i velká uzlina v pod paždí. Když jsem navštívil chirurgickou polikliniku aby my udělali vyšetření, řekli mi, že to není nic závažného, a že to není na nějakou operaci či vyšetření. Boule se mi ale pořad zvětšovala tak jsem navštívil ortopeda, který mě poslal na MR. A v dubnu 2021 jsem podstoupil biopsii pravé paže, kde mi zjistili, že mám rakovinu zvanou rhabdomyosarkom neboli rakovina měkké tkáně, kterou mívají děti a mladiství do 20 let. V mém věku a případě je to prý vzácnost, když se tento druh rakoviny vyskytne u dospělé osoby. Po vyšetření PETCT se ukázalo, že kromě velkého nádoru na ruce a lymfaticke uzliny v podpaždí jsou po těle metastáze na přední hrudní stěně, lehce na plicích a kostech v těle. Prošel jsem silnou léčbou chemoterapie 9 cyklu v režimu IVADU. Velkou operaci ruky, kde jsem přišel o 7 z 12 svalu - naštěstí mi lékaři dokázali ruku zachránit a operace lymfaticke uzliny v pod paždí. A spoustu ozařování. Chemoterapie mi zareagovala velmi dobře . A tak jsem si myslel, že už bych mohl mít vyhráno a klid.

Chodil jsem ještě na udržovací menší chemoterapii aby zabila zbývající buňky. Ale bohužel nádor se mi po necelém roce znovu vrátil. Po vyšetření PETCT se mi udělal nádor na levé hrudní stěně 5x3 Cm s metastazemi do plic a pravé ruky. Podstoupil jsem další chemoterapii v režimu ICE, kde mi chemoterapie zabírala první 3 cykly a poté chemoterapie přestala účinkovat. Na dalším vyšetření PETCT mi bylo sděleno že nádor se opět zvětšuje a metastázuje.


Celý proces léčby je provázen nepředstavitelnymi bolestmi zubu, dásní, úpornými bolesti hlavy a zad, nekončící nevolností a výraznými skoky v psychice - úzkostnými stavy. Přidala se další spousta věcí včetně dušnosti. Člověka začnou bolet orgány, o kterých ani neví že je má. 


Samozřejmostí bylo žel okamžité přerušení mého zaměstnání, kde jsem byl spokojený - a nástup na nemocenskou. Moje nemoc měla za následek, že ve svých 30 letech jsem v invalidnim důchodu 3 stupně – ačkoliv rozhodně mám chuť pracovat. Moc se mi stýská po pracovním kolektivu. 


Aktivně jsem celý život sportoval a posiloval, takže pro mě je nesmírně těžké, že někdy mám sílu ujít jen pár kroků kolem domu.

 

Proč píšu tento příběh je, že bych vás chtěl požádat o finanční pomoc s léčbou tohoto druhu rakoviny. Jelikož roční náročná léčba sice zabrala, ale onemocnění se hned vrátilo - hledali jsme další funkční možnosti léčby. V zahraničí (The University of Texas MD Anderson Cancer Center, Housto, Texas, Spojené státy ) jsem našel nemocnici, která má účinné léky a chemoterapie proti tomuto druhu onemocnění. Jsem s nimi v kontaktu a zdárně probíhají jednání o případné léčbě a aplikaci na můj stav.

 

Svůj boj určitě nikdy nevzdám  a pokud je šance na záchranu chtěl bych se ji chopit.

 

Jako každý normální člověk bych se rád samozřejmě uzdravil, nicméně moje motivace na uzdravení je i to ze jsem čerstvě v manželství a chtěl bych se svou milovanou manželkou mít děti, které by jsme si přály.

 

Po tom, co jsem zažil a na základě nabitých zkušeností , bych chtěl část svého života naplnit pomoci lidem s tímto onemocněním.

 

Jelikož jsem sám zažil na vlastní kůži jak je neocenitelné, když můžu svůj aktuální stav konzultovat s někým, kdo má podobné zkušenosti, zažil podobnou paniku při sdělování diagnózy a další stavy, které se ani nedají slovy popsat.

 

Děkuji

 

Roman Čelikovský

18 donations

“Veľa šťastia ”
1 081 Kč — Katarína 1 year ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Přeji uzdravení. ”
373 Kč — Dana 1 year ago

300 Kč — Anonymous donor 1 year ago

250 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Marti držte se 😘”
777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Dokud je naděje ,má to smysl 🍀🍀🍀”
777 Kč — Ivana Šroubková 1 year ago

“Posílám sílu 🙏🍀”
252 Kč — Kačulka 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Vytrvej a zvítězíš 👍”
373 Kč — Anonymous donor 1 year ago