S větrem v zádech i na invalidním vozíku

Praha 9 / Organizer: David Zika zc.manzes@29akiz.d

{}
0 %

S větrem v zádech i na invalidním vozíku

Amount raised 76 526 Kč of 166 590 Kč goal
Left -673 days
46 % z původního cíle
The campaign has ended 17. June 2022

Help by sharing

Je mi 29 let a žiji v hlavním městě Praze. Před 4 lety se mi stal úraz, který obrátil můj život vzhůru nohama. Měl jsem tu smůlu, že jsem se příliš přiblížil k vysokému napětí, které mnou projelo a způsobilo značné popáleniny na těle. Tento střet mě navíc odhodil několik metrů, kde jsem dopadl na hlavu a zlomil si 3 krční obratle. Poranění míchy v dané oblasti pro mě znamenalo diagnózu kvadruplegie.

Poranění bylo natolik závažné, že jsem musel strávit prvních 14 dní v umělém spánku. Během pobytu v nemocnici nastalo spoustu komplikací, takže než jsem se vůbec z nemocnice dostal, tak uběhlo 12 měsíců. Naštěstí mě během pobytu v nemocnici držely nad vodou návštěvy rodiny a kamarádů, za což jsem jim velice vděčný, protože být v dobrém psychickém stavu je v takových situacích podle mého názoru velmi důležité navzdory okolnostem.

Nyní se snažím bojovat s nepřízní osudu tím, že se chci opět zařadit do normálního života a co nejvíc se osamostatnit. Před úrazem jsem byl sportovní nadšenec a chtěl bych v tom pokračovat i nadále. Pravidelně chodím do posilovny a doma cvičím na strojích pro získání co největší síly, kterou mohu uplatnit k dosáhnutí větší soběstačnosti. Velmi si užívám jízdy venku, ale kvůli míře svého postižení jsem značně omezen, kam všude se mohu dostat pomocí vlastních sil. V mém okolí jsou místa a terény, kam se nedostanu bez pomoci druhých.

Řešením tohoto problému je přídavný elektropohon k invalidnímu vozíku, kterým bych se mohl sám vypravit a dostat se na daná místa bez závislosti na jiných. Zároveň by mi otevřel dveře k aktivnějšímu životu, abych nebyl omezen pouze na blízké okolí, ale mohl bych cestovat do míst, které by bez pohonu byly pro mě nedosažitelné. Velice mě zaujal elektropohon Triride COMPACT HT, který má dostatečný výkon na zvládání terénu a je kvalitní. Hlavně však jako jeden z mála umožňuje úpravu ovládání i pro lidi s částečně ochrnutýma rukama, a tak by byla jízda na něm příjemná a zejména bezpečná. Také bych si ho byl schopen sám k vozíku připevnit.


Předem velice děkuji všem, kteří mi pomohou se posunout se v životě dál.

89 donations

500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

300 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Pro lepší zítřky. Filip - Kozojedy”
500 Kč — Filip B. 2 years ago

500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 221 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Spock zdravi!”
101 Kč — Team Batman 2 years ago

“Přeji ti jen ten nejlepší vítr v zádech.”
1 313 Kč — Kryštof Veber 2 years ago

“Ahoj, drž se!”
252 Kč — Ondra z Trasku 2 years ago

500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Veronika P. a Honza S. 2 years ago