Rovný boj pro Báru a jejího chlapečka

Čtyřkoly / Organizer: Přátelé Báry a jejího chlapečka moc.liamg@jobynvororp

{}
0 %

Rovný boj pro Báru a jejího chlapečka

Amount raised 714 102 Kč of 250 000 Kč goal
Left -74 days
286 % z původního cíle
The campaign has ended 09. December 2023

Help by sharing

Okresní soud v Benešově, 17. července 2023

„… prosím, povstaňte! Poslyšte rozsudek jménem republiky! Nezletilý A. Š. se po dobu do rozvodu i po rozvodu svěřuje do péče otce. Matka je povinná přispívat na výživu nezletilého měsíčně 3000 korun…

… matce se ukládá pokuta ve výši 20.000 korun do 15 dnů od nabytí právní moci tohoto rozsudku…

… po celou dobu řízení matka prokázala, že není ochotná respektovat otce jako druhého rodiče a vychovatele jejich společného syna. Za této situace soud dospěl k závěru, že lepším vychovatelem pro nezletilého bude otec. Že má lepší výchovné předpoklady a především schopnost a ochotu dohodnout se s druhým rodičem o tom, jak výchova bude probíhat…

… soud si je vědom, že dítě potřebuje oba dva rodiče. Je na místě, aby soud stanovil styk matky s dítětem. Soud stanovil styk v kratších, ale častějších intervalech, neboť nezletilý je poměrně útlého věku a delší interval by rozhodně nebyl v jeho zájmu…“

Kojený dvouletý chlapeček přichází rozhodnutím soudu o svou milovanou maminku, svůj dosavadní domov. Protože je to v jeho zájmu. Říká soud. Protože matka po celou dobu řízení nerespektovala otce jako druhého rodiče. Říka soud.

Co říká chlapeček? Co říká matka? Co říkají všichni, kteří rozvodu a procesu svěřování do péče přihlížejí? Co říkají pediatři? Co říkají dětští psychologové a soudní znalci? Co říká Státní zastupitelství? 

To mě nezajímá… Říká soud. 

A snad i proto soud nařídí matce už v létě 2022 předávání plně kojeného ročního dítěte otci 3 x týdně na 6 hodin s tím, že si jej otec může odvézt desítky kilometrů daleko, odmítnout vzít s sebou odstříkané mléko, příkrm, na který je zvyklé, oblíbenou hračku, náhradní oblečení… Dítko se vrací dehydrované, nevyspalé, vyděšené, plačtivé, trvá den a noc a další den a noc, než se uklidní, aby vše muselo absolvovat znovu. Stačí jedno, dvě předání a dítě se při předávání vzpouzí. Nebrečí. Řve. Nedrží se mámy. Rve jí vlasy, řetízek, šaty, když si jej chce otec přenést do auta. Nechce pryč od mámy. A máma nechce, aby trpělo. 

Nepředává dítě ve smyslu soudního nařízení. Ale vyzývá otce, aby čas strávili společně, aby si syn zvykl. To ale otec nechce. Stejně tak nechtěl být s nimi, když se syn narodil. Nikdy s nimi nežil a ani se nepodílel na běžných výdajích s péčí o dítě spojených. Sňatek a porod během covidových restrikcí. Leccos se zdálo podivné, ale podivná byla doba. Návrh rozvodu ze strany matky rozpoutal soudní peklo.

Jo. Máma zlobila. Nepředávala dítě, jak soud řekl. Hledala a navrhovala jiné cesty, ne tak traumatizující. Společný čas. Pod dohledem odborníků. Nestěžovala si, ale otec ano. Intenzivně, vytrvale. Všude, kde to šlo. Na soudem nařízená předávání pravidelně volal policii.

…chci si ho odvézt nebo nic...

Strážníci viděli a slyšeli návrhy matky, ať jde otec dál a pohraje si se synkem u nich na dvorku jakkoliv dlouho bude chtít a zvykne-li si, mohou pak spolu odjet. Soud u toho nikdy nebyl. Ani OSPOD tam nebyl. A soud i OSPOD od stolu doporučují a nařizují, co je v zájmu dítěte.

Otec má lepší výchovné předpoklady. Říká soud. A proto je mu svěřeno dítě do péče navzdory tomu, že první dva roky života trávilo jen se svou maminkou a babičkou ve svém rodném domečku a otce nevidělo několik dlouhých měsíců, protože nechtěl hledat jinou cestu, jak s ním být, než ho dle rozhodnutí soudu popadnout a odvézt pryč brek nebrek, trauma netrauma.

A tady příběh končí. Mámě došly peníze na právníky, na všechno. Co měla ušetřené, utratila. Půjčila si, kde mohla. Prodala, co mohla, i ty nejmilejší věci. Svou harfu. Nemůže bojovat dál, už nemá prostředky. Ledaže by ostatní jen nepřihlíželi a pomohli jí vyrovnat síly. Protože protistrana finančně nestrádá. 

Podpořme rovný boj. Podpořme chlapečka. Podpořme jeho mámu. Potřebuje mámu. Skvělou mámu jako je Bára. Díky, za Vaše příspěvky.

Obrovské poděkování všem a pár slov k posledním dnům...

16. 08. 2023

Krásný dobrý den všem dárcům a lidem se srdcem na pravém místě,

Bára souhlasila s uveřejněním svého příběhu jako precedence, aby dala najevo dalším maminkám, že v tom nejsou samy. Jít takto s kůží na trh nebylo vůbec jednoduché, ale pro syna jí to za to stojí.

Příběh je svým způsobem kontroverzní a Bára je z výsledků dosavadního snažení nejen v šoku, ale i bez dalších prostředků, aby obratem mohla platit právníky a s jejich pomocí psát odvolání, bojovat o svého synka, protože rozhodnutí soudu prostě za nás není v pořádku. Prostě není. MY – její blízcí, přátelé i širší veřejnost celý případ sledujeme už rok, a proto je přirozené, že se ji v tuto chvíli snažíme podržet vyhlášením sbírky. Vybídnuli jsme veřejnost k podpoření Báry spolu s námi dle svých možností ­– dobrovolně libovolnou částkou… do-bro-vol-ně! Osobně nejen Bára, ale i my jsme již také vyčerpali větší finanční možnosti podpory, a tak jsme požádali znesnáze21 i veřejnost o pomoc. Všem, kdo se této vlny pomoci účastní nesmírně z celého srdce děkujeme.

S tím se samozřejmě pojí bohužel i to, že se určití jedinci snaží danou věc zlehčovat a my čelíme nařknutím i řadě urážkám z různých stran. Chápeme, že některým překrouceným tvrzením je také snadné uvěřit.

Na základě toho chceme proto pár věcí uvést na pravou míru, aby vše bylo transparentní a naši podporovatelé nenabyli dojmu, že před nimi má Bára co skrývat, nebo že něco skrývá úmyslně.

Nejvíce rezonuje tvrzení Báry, že již nemá co prodat, při tom je v katastru nemovitostí vedena jako majitelka několika parcel. Tak se na majetek Báry podívejme.

1.         Dřevěná chaloupka na Merklově v původním stavu postavená v roce 1876, prarodiče jí koupili, v roce 1947, to byla maminka Báry ještě na houbách... Žádná zásadní rekonstrukce se zde nekonala, dokládáme fotografie.

2.         Rodinný domek ve Čtyřkolech. Pořízený v roce 2003. Báře bylo 15…

Jak k „majetkům“ přišla? Pohřbila tatínka. A její 3 sourozenci a maminka se v dědickém řízení vzdali podílu ve prospěch Báry. Ta se zavázala, že maminku v rodinném domečku doopatruje a chatička v Jizerkách bude nadále sloužit celé rodině. Jak tomu odjakživa bylo.

Další údajnou nesrovnalostí je fakt, že je Bára jednatelkou prosperující firmy Arpeggio. To je pravda. Je pouze jednatelkou, avšak NE MAJITELKOU. Jednatelskou židli, práci a zodpovědnost s touto rolí spojenou má bez honoráře. Proč? Protože si na oplátku může půjčit harfu na koncert nebo auto… Někteří lidé také o tomto zapůjčeném automobilu tvrdí, že je jejím majetkem, i to je ale mylná a poplašná zpráva.

Za poslední rok si Bára vzala 4 úvěry, aby mohla platit právníky. To také doložila... A řádně je splácí. Výlohy na další soudní řízení a právníky budou pravděpodobně přesahovat dokonce i výši této sbírky.

Opravdu je sbírka neopodstatněná?

Nezapomínejme, že tam někde uprostřed je chlapeček, kterému „v jeho zájmu“ soud bere ze dne na den mámu a jeho dosavadní domov… mimochodem přesně ten, jehož majitelkou je Bára…

Přátelé Báry a jejího chlapečka

Patrons 1

Ester Janečková

Patronem sbírky je Ester Janečková.

1452 donations

“Ať jste brzy zase spolu. Ať už je jen dobře. Ať se tohle přestane dít. Ať člověk může důvěřovat institucím. Ať jsou děti na prvním místě a nebo alespoň vnímáni.”
252 Kč — Anonymous donor 3 months ago

“Moc na maminku Báru a hlavně malého Bertíčka myslím. Trhá mi srdce, když si představím, že tohle dopustil jeho otec. Věřím, že brzy zase budou spolu!🩵”
180 Kč — Anonymous donor 3 months ago

400 Kč — Anonymous donor 3 months ago

“Držte se! Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.”
3 000 Kč — Petra 3 months ago

“Baru posilam silu s energii na to zverstvo! Pravda zvitezi! Budte silna, mate nasi podporu! ”
150 Kč — Marie 3 months ago

“Baru buďte silná”
5 000 Kč — Anonymous donor 3 months ago

“Držím pesti. Mám 3 malé děti. Soucitim. Žehnam.”
2 112 Kč — Renata 3 months ago

“Myslím na vás každý den a modlím se 🙏”
777 Kč — Anonymous donor 3 months ago

373 Kč — Anonymous donor 3 months ago

“Ať jste brzy zase spolu.”
373 Kč — Anonymous donor 3 months ago