Radimek ujede od svých zdravotních komplikací!

Pardubice / Organizer: Pavlína Cupáková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Radimek ujede od svých zdravotních komplikací!

Amount raised 39 514 Kč of 239 200 Kč goal
Left -430 days
17 % z původního cíle
The campaign has ended 24. September 2022

Help by sharing

Mému milovanému synovi Radimkovi je 13 let a každý den se od sebe učíme něco nového. Pro Radimka je jeho svět velmi odlišný světu jeho vrstevníků. Mentálně je totiž na úrovni 3–4letého dítěte a potýká se s řadou různých zdravotních potíží. Když měl syn pouhých 5 měsíců, tak dostal febrilní křeče a jeho vývoj se stal opožděným.

Bohužel jsem na Radimka a jeho brášku zůstala sama, a proto to bývá někdy náročné jak po fyzické či psychické stránce, ale hlavně i té finanční.

S čím vším Radimek každý den bojuje

Syn nemluví, dorozumívá se posunky rukou a zvuky. Do schodů chodí s přísunem, neboť neumí střídat nohy ze schodů, když jdeme, tak ho musím jistit, protože se bojí pádu. Také má velký strach z výtahu, který můžeme používat jen v krajním případě. Stejně tak je problém nastupování a vystupování z hromadných dopravních prostředků a od mala má strach i z vody a bohužel se často u Radimka projevuje i autoagrese a porucha chování – neudrží pozornost.

Je to ale jinak hravý a veselý klučina. Navštěvuje speciální školu a těší se na své spolužáky. Péče o Radimka je však náročná, psychicky i časově, nemůžu tak chodit do zaměstnání.

S tím, jak Radimek roste a mé fyzické síly ubývají pro mě přestává být možné zvládat jeho chování v MHD. Často je pro nás nepřekonatelný problém se i jen do autobusu, nebo vlaku dostat.

Jak sbírka pomůže

Výtěžek sbírky použiji na auto, které mi poslouží pro dopravu syna do speciální školy, rehabilitace a k lékařům, ale i na výlety, které má Radimek moc rád. Zároveň použiji vybrané finanční prostředky na získání řidičského průkazu, na který z mých skromných příjmů také nemohu našetřit a bohužel jsem neměla nikdy šanci navštěvovat autoškolu.

Všechny zdravotní komplikace

Na zvuky a podněty reaguje dobře. Před 7 lety u Radimka zjistili epilepsii. Záchvaty míval, když usnul. Dále má dětskou mozkovou obrnu, krátkozrakost, nosí brýle a nyní už má dioptrie 10. Navíc bojujeme s psychomotorickou retardací a s poruchou vývoje řeči, refluxem, anémií, lehkým centrálním ochrnutím končetin. V roce 2020 byla dále u Radimka zjištěna genetická vada genu KDM5C, jehož defekt bývá charakterizován častým autistickým a agresivním chováním.

Prosím, s dítětem v takové kondici bohužel opravdu nejde cestovat MHD a jinými dopravními prostředky než osobním automobilem. Budeme vám moc vděční, pokud nás podpoříte, a Radimkovi tak věnujete klidné každodenní cesty.

37 donations

2 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Ondra 1 year ago

“Přeju hodně štěstí a síly ❤️”
2 112 Kč — Ondra V. 1 year ago

777 Kč — Radek Urban 1 year ago

“Poslány peníze, kterými přispěli návštěvníci festivalu Folk na Lichnici Radímkovi a jeho mamince. Radímku, věříme, že bude zase o trochu líp 👍👌.”
10 521 Kč — Přátelé festivalu Folk na Lichnici 1 year ago

1 000 Kč — Zdeněk 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Milá maminko a kluci, po osobním setkání na Labišti Vám zasílám skromný příspěvek. Monika”
500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Moc vám fandím. A držím palce, ať se podaří vybrat cílová částka. ”
500 Kč — Věra Majzlanová 1 year ago