Radimek ujede od svých zdravotních komplikací!

Pardubice / Organizer: Pavlína Cupáková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Radimek ujede od svých zdravotních komplikací!

Amount raised 36 914 Kč of 239 200 Kč goal
Left 11 days
15 % z původního cíle
The campaign has ended 24. August 2022

Help by sharing

Mému milovanému synovi Radimkovi je 13 let a každý den se od sebe učíme něco nového. Pro Radimka je jeho svět velmi odlišný světu jeho vrstevníků. Mentálně je totiž na úrovni 3–4letého dítěte a potýká se s řadou různých zdravotních potíží. Když měl syn pouhých 5 měsíců, tak dostal febrilní křeče a jeho vývoj se stal opožděným.

Bohužel jsem na Radimka a jeho brášku zůstala sama, a proto to bývá někdy náročné jak po fyzické či psychické stránce, ale hlavně i té finanční.

S čím vším Radimek každý den bojuje

Syn nemluví, dorozumívá se posunky rukou a zvuky. Do schodů chodí s přísunem, neboť neumí střídat nohy ze schodů, když jdeme, tak ho musím jistit, protože se bojí pádu. Také má velký strach z výtahu, který můžeme používat jen v krajním případě. Stejně tak je problém nastupování a vystupování z hromadných dopravních prostředků a od mala má strach i z vody a bohužel se často u Radimka projevuje i autoagrese a porucha chování – neudrží pozornost.

Je to ale jinak hravý a veselý klučina. Navštěvuje speciální školu a těší se na své spolužáky. Péče o Radimka je však náročná, psychicky i časově, nemůžu tak chodit do zaměstnání.

S tím, jak Radimek roste a mé fyzické síly ubývají pro mě přestává být možné zvládat jeho chování v MHD. Často je pro nás nepřekonatelný problém se i jen do autobusu, nebo vlaku dostat.

Jak sbírka pomůže

Výtěžek sbírky použiji na auto, které mi poslouží pro dopravu syna do speciální školy, rehabilitace a k lékařům, ale i na výlety, které má Radimek moc rád. Zároveň použiji vybrané finanční prostředky na získání řidičského průkazu, na který z mých skromných příjmů také nemohu našetřit a bohužel jsem neměla nikdy šanci navštěvovat autoškolu.

Všechny zdravotní komplikace

Na zvuky a podněty reaguje dobře. Před 7 lety u Radimka zjistili epilepsii. Záchvaty míval, když usnul. Dále má dětskou mozkovou obrnu, krátkozrakost, nosí brýle a nyní už má dioptrie 10. Navíc bojujeme s psychomotorickou retardací a s poruchou vývoje řeči, refluxem, anémií, lehkým centrálním ochrnutím končetin. V roce 2020 byla dále u Radimka zjištěna genetická vada genu KDM5C, jehož defekt bývá charakterizován častým autistickým a agresivním chováním.

Prosím, s dítětem v takové kondici bohužel opravdu nejde cestovat MHD a jinými dopravními prostředky než osobním automobilem. Budeme vám moc vděční, pokud nás podpoříte, a Radimkovi tak věnujete klidné každodenní cesty.

34 donations

“Ať se podaří vybrat co nejvíc a Radimek může v klidu cestovat 💞”
340 Kč — Dáša Šnajdrová 2 months ago

252 Kč — Anonymous donor 2 months ago

“Ráda bych dala víc. Zkusím zase příští měsíc po důchodu. Doufám, že mu to pomůže ❤❤❤”
373 Kč — Helena Procházková 2 months ago

777 Kč — Ales Jakl 2 months ago

373 Kč — Anonymous donor 2 months ago

252 Kč — Stanislava 2 months ago

252 Kč — Anonymous donor 2 months ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 months ago

500 Kč — Daniel Lebduška 2 months ago

373 Kč — Anonymous donor 2 months ago