Poprvé a naposledy k moři! Parta vozíčkářů se zakousla do svého snu!

Hořice / Organizer: Pavel Weight zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Poprvé a naposledy k moři! Parta vozíčkářů se zakousla do svého snu!

Amount raised 454 407 Kč of 450 000 Kč goal
Left 17 days
101 % z původního cíle
The campaign has ended 07. June 2024

Help by sharing

“Jmenuji se Pavel. Během dospívání jsem si přivodil úraz páteře, který mě upoutal na invalidní vozík. Celý život jsem si přál navštívit moře a vykoupat se v něm. Se svým přáním jsem se svěřil sociální pracovnici v domově pro osoby se zdravotním postižením, ve kterém nyní bydlím,”

vysvětluje začátek celého plánu Pavel. Říká se, že jediný nesplnitelný sen je ten, který neexistuje, a tak se pustil do práce.

A rozhodně nic nenechal náhodě! Plánovat všechny detaily začal na podzim, protože výprava k moři na vozíku ze sociálního zařízení není úplná brnkačka. Tím spíš, když nechce jet člověk sám: “Bylo by mi líto, kdybych z našeho domova cestoval k moři sám. A tak jsem začal společně se sociálními pracovníky zjišťovat, kdo by chtěl vidět a okusit moře stejně, jako já. A nakonec to vypadá na pořádnou výpravu s Kájou, Mílou, Pepou, Zdenou a Zdendou. Jediná překážka jsou peníze, které se snažíme sehnat,” vysvětluje natěšený Pavel.  

“Zvládl jsem zařídit úplně všechno, od dobrovolníků až po ubytování v hotelu. Přál bych si, abychom mohli jet z party všichni!”

Zatímco zdravý člověk před odjezdem k moři řeší, jestli nezapomněl přibalit nabíječku a žabky, lidé s postižením potřebují mít na svém seznamu zvedáky, madla, a další bezbariérové pomůcky. A to všechno něco stojí.

Stejně jako ubytování, pojištění, stravování, letenky, asistence na letišti, pronájem autobusu, překlad zdravotní dokumentace do anglického jazyka, ale i ošacení pro sociálně slabší účastníky zájezdu, kteří zkrátka nikdy tak daleko nebyli a mají svých pár věcí denní potřeby v domově: “Během ledna se objevila nabídka na hotel v Turecku. Splňoval podmínky, které jsme si určili pro cestu, včetně krátké vzdálenosti od letiště. Sehnali jsme dobrovolníky z řad pečujících i záchranářů, kteří jsou pro naši cestu nutností, jelikož nikdy nevíme, jak nás naše zdraví překvapí v cizím prostředí. Pro některé z nás to bude poprvé a naposledy, kdy takovou velkou výpravu uskutečníme, jelikož se náš zdravotní stav mění ze dne na den,” svěřuje se Pavel, kterému odhodlání kouká z očí. Zájezd už zarezervoval, dokonce i pronájem autobusu, klobouk dolů už jen před takovou organizací.

K úspěšnému dotažení mu chybí jen dostatečný balík peněz, podle jehož velikosti se rozhodne, kdo z party Karla, Míly, Pepy, Zdeny a Zdeny nakonec bude muset zase vybalit kufr. A nebo ne? :)

Pojďme si “předplatit” říjnovou dávku online radosti!

Výlet k moři je naplánovaný na říjen. A těšení na Ježíška je proti tomu v domově slaboučký meduňkový odvárek. Tady už to jede ve velkém.

Pavel spustil i facebookové stránky, na které zve všechny fanoušky jejich výpravy a doufá, že jeho nadšení budou sdílet i další lidé, kteří ke splnění jeho životního snu prostřednictvím sbírky na Znesnáze přispějí. Jako představte si Karla, Mílu, Pepu, Zdenu a Zdendu, jak už od ledna plánují, co všechno poprvé a pravděpodobně naposled u toho širého, slaného, kouzelného a nezapomenutelného moře společně zažijí!

Do toho jim peníze přece vidle nehodí! Berme naše příspěvky jako předplatné za skvělý obsah jejich facebooku, který nás bude v říjnu dopovat dobrou náladou a pocitem, že my Češi prostě umíme přinášet štěstí tam, kde ho sudičky zapomněly vložit do kolíbky…

Patrons 1

2880

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2880. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

418 donations

“Melounek(aukce)”
500 Kč — Melounek(aukce) about an hour ago

“QR platby 13.-20.5.2024”
100 Kč — QR platby 1 day ago

“Krásnou dovolenou přejí cvičenky ze Žebráku ”
2 130 Kč — PILATES Ivana Vinšová 2 days ago

500 Kč — Anonymous donor 2 days ago

“zdravíme z Říkova, držime palce ať vám to vyjde ! ”
777 Kč — Anonymous donor 2 days ago

400 Kč — Melounek (aukce) 4 days ago

“Přejeme Vám šťastnou cestu a krásnou dovolenou!”
1 010 Kč — PILATES Ivana Vinšová 5 days ago

“Moc si to užijte, přejeme šťastnou cestu a mnoho zážitků. 👌”
500 Kč — Ježci 1 week ago

2 000 Kč — Anonymous donor 1 week ago

“Šťastnou cestu. ”
1 000 Kč — Valáškovi 1 week ago