Pomozte mi prosím s pořízením nového vozítka pro mého tátu

Kladno / Organizer: Ladislav Tesař moc.liamg@rasetadal

{}
0 %

Pomozte mi prosím s pořízením nového vozítka pro mého tátu

Amount raised 69 017 Kč of 73 000 Kč goal
Left 46 days
95 % z původního cíle
The campaign has ended 17. January 2024

Help by sharing

Dobrý den, chci Vás touto cestou požádat o pomoc pro mého tátu, 63 let. Život se s ním moc nemazlil, problémy mu začali už v mládí, kdy se mu po operaci, při které mu vzali část žaludku a dvanácterník, snížila citlivost v nohou. To časem bohužel způsobilo, že v nich necítil bolest. A jednoho dne ve své práci zedníka našlápl hřebík, ale bohužel to zjistil až později. Následek byl ale fatální – částečná amputace chodidla.

S amputací nohy se časem srovnal, a i s tím byl schopen pokračovat jako zedník, což byla práce, kterou miloval.

Bohužel po nějaké době přišly dvě menší mrtvice na levou stranu těla (stejná strana, kde má amputovanou nohu). Do toho rozvod s druhou ženou a náhle zůstal sám.

Nějaký čas to za mé pomoci zvládal, ale spíš se jeho stav zhoršoval, něž naopak. Měl problémy s protézami, které způsobily puchýře, toto se mu velmi špatně hojilo a dlouho měl otevřenou ránu na noze. Jezdili jsme na pravidelné převazy, návštěvy nemocnice, ale potom doma většinou nějak upadl a vše se opět zhoršilo.

Až stále se zhoršující stav a celková mobilita ho přemluvila, abychom mu sehnali bezbariérový byt i s možností pečovatelské služby. V té době už byl odkázán na vozík a horko těžko zvládal běžné úkony.

Bohužel jednoho dne upadl tak nešikovně, že si při tom ještě více poranil pahýl na noze a přišla celková amputace levé nohy.

V tomto stavu již souhlasil s umístěním do domova pro seniory, což se povedlo celkem rychle zařídit. V domově je něco přes rok a musím říct, že celkem prospívá a je nakonec rád, že tam je, i když tedy jako nejmladší. Již před lety jsme mu pořídili elektrickou tříkolku ovládanou rukama a je to jeho jediný prostředek, jak může vyrážet na projížďky, do obchodu, nebo za kamarády.

Jediná možnost, jak se může otec trochu volněji pohybovat, je za pomocí elektrické tříkolky, kterou má momentálně již rozbitou.


Jak sbírka pomůže?

Bohužel nejsem ve finanční situaci, abych mohl otci elektrickou tříkolku pořídit a otec, vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, je odkázán pouze na důchod.

Snažím se otci finančně vypomáhat, jak jen to jde, ale není to v dnešní době úplně lehké. Vybrané peníze bych tedy použil na nákup nové (případně repasované) elektrické tříkolky pro seniory, jelikož nechci, aby otec ztratil možnost občas vyjet z domova a mít aspoň trochu svobody což mu tento prostředek poskytuje.

Předem bych Vám chtěl všem moc poděkovat za jakoukoliv podporu.

S pozdravem,

Láďa (syn)

Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.

61 donations

300 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“Hodně štěstí do budoucna ”
1 000 Kč — Vladimír Horlivý 2 weeks ago

252 Kč — KF 2 weeks ago

1 221 Kč — Michal 3 weeks ago

“Držím palce 💪”
1 221 Kč — Pavel Ponocný 3 weeks ago

“Ať se vše vydaří.”
1 000 Kč — Sváťa 3 weeks ago

1 000 Kč — David Holman 1 month ago

“Jitka a Pavlik pro Pakyna ;)”
2 000 Kč — Jitka a Pavel W. 1 month ago

“Hodně štěstí...”
3 000 Kč — Tomáš 1 month ago

1 221 Kč — Tomáš B. 1 month ago