Pomozme tátovi a jeho synovi Danielovi začít znovu na samotě

Semily / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomozme tátovi a jeho synovi Danielovi začít znovu na samotě

Amount raised 8 575 Kč of 45 000 Kč goal
Left -256 days
19 % z původního cíle
The campaign has ended 23. March 2023

Help by sharing

Jmenuji se Martin a jsem otec samoživitel, který se stará 24 hodin denně o 12letého syna Daniela s autismem a středně těžkou mentální retardací. Bohužel syn je velmi hlučný a přirozeně to sousedům vadí. Jeho snem je se přestěhovat do malého domečku někde na samotě, kde by nikoho nerušili a mohli si tam v klidu žít. Chce 50 000 Kč na kauci a první nájem. Mají příspěvek na péči 4. stupně. 


Se synem žiju sám od jeho 2. roku, jeho matka utekla nejspíš za lepším životem. 


Danielovo chování je nevyzpytatelné, je agresivní a hlučný, když je hluk dětí kolem něj, nebo když auto najede na škváru, pískají gumy od aut, nebo je někde velký shluk lidí. Není schopen přepravy v hromadné dopravě, protože tam vůbec nevleze. Trpí zácpou i průjmem, sprostě se vyjadřuje a má slabou slovní zásobu, zároveň mu není moc rozumět, dnes skoro ve 12 letech bude pravděpodobně stále na plenách. Také bojuje s oční vadou, kvůli které bude nosit brýle. 

Momentálně bydlíme v paneláku. Sousedské vztahy jsou docela dobré až na to, že můj syn je hlučný, a to je pro sousedy velmi rušivé, jakkoli se snaží naši situaci pochopit. Proto hledáme pronájem malého domečku o samotě, kde budeme v klidu žít. Je nám v podstatě jedno kde, hlavně v klidu. 


S příspěvkem 4. stupně a současnou situací, kdy se neustále zdražuje vše nemáme šanci našetřit na kauci a nájemné. Výtěžek této sbírky tedy půjde na ně.

Péče o autistického syna

Daniel se sám nenají, nenapije a neudělá hygienu. Na toaletu mu připomínám chodit, po výkonu toalety se sám neutře. Jsem u něho 24 hodin. A jsem mu pořád k dispozici. Daniel má rád sledování Youtube, hry auta, vše, co se točí, větrníky, větráky, bublifuky, rád jezdí autem. 


Tím, že Daniel bojuje se všemi svými diagnózami, tak je pro mě jako pro jeho tátu poměrně těžké předvídat, jaká bude synova reakce v dané situaci. Pokaždé se najde něco, čím mě syn zaskočí, ale lety péče jsem už tak přizpůsobivý, že mi nedělá problémy ho zklidnit, nebo mu porozumět, pravda někdy to je těžké, ale společně jsme se spolu naučili žít. Co je pro nás však nepřekonatelné, je život v panelovém domě, kde okolní ruchy děsí mého syna, vyvolávají nežádoucí reakce a naopak – hlasité projevy mého syna ruší sousedy.


Prosím, pomozte nám vystoupit z tohoto začarovaného kruhu.


Děkujeme všem, kdo chápou naši situaci a všem přejeme pevné zdraví.

11 donations

1 000 Kč — Anonymous donor 8 months ago

2 000 Kč — Anonymous donor 9 months ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“držím palce, aby se Vám váš sen splnil”
373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 400 Kč — Anonymous donor 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Držím pěsti, aby to dopadlo”
252 Kč — Irena 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

777 Kč — Anonymous donor 1 year ago