Podpořte Týnku s kombinovaným postižením v delfinoterapii

jirkov / Organizer: Monika Heráňová zc.manzes@lnareh

{}
0 %

Podpořte Týnku s kombinovaným postižením v delfinoterapii

Amount raised 28 926 Kč of 200 000 Kč goal
Left -418 days
14 % z původního cíle
The campaign has ended 24. May 2023

Help by sharing

Ahoj, dobrý den

jsme 5 členná rodina já, manžel a tři děti Natálka - 13.let, Vašík - 15měsíců a Týnka 11let. Bydlíme v domě celkem na samotě, aby měla Týnka svůj klid a prostor, chováme i nějaká zvířátka, která má Týnka i my moc rádi.

Týnka se narodila se Smith Magenis syndromem, těžkou mentální retardací a autistickými rysy. Péče o Týnku je velmi náročná, fyzicky i psychicky. Navštěvuje na dopoledne speciální školu a my díky tomu můžeme do práce, starat se o zvířata či podniknout s Natálkou a Vašíkem věci, které by Týnka nezvládla.

Co vlastně všechny ty diagnozy znamenají?

Jedná se o kombinované postižení. Týnka je na mentální úrovni 1-3letého dítěte. Má poruchu spánku, její tělo špatně vylučuje a zpracovává melatonin, hormon spánku, bez léků spala v noci 2-4hodiny což bylo pro všechny vyčerpávající. Když užívá léky chodí spát kolem 19-21hod a probouzí se mezi 02-06ranní. Trpí poruchou příjmu potravy jí pouze mixovanou stravu pouze nějaké omáčky, polévky, sunar a poté sladké měkké pečivo. Nejhorší jsou záchvaty agrese a vzteku, některé trvají pár minut jiné hodiny. Spouštěč takových záchvatů bývá, že něco nejde nemůže, bolest, teplo, zima neporozumění požadavkům okolí. Při afektu se hlavně sebepoškozuje . kousáním, boucháním, trháním vlasů.

I přes to všechno když má dobrou náladu je to usměvavá holčička, která miluje vodu, ráda se potápí, tráví čas ve společnosti svého brášky a sestřičky, miluje zvířata a hlavně kontakt s nimi, mazlí se slepicí, kozou, králíkem. Miluje pohádky-kreslené a plyšáky. Vždy nás dokáže překvapit a sebemenší věc je pro nás velký úspěch i třeba jen to dojít s ní do obchodu a koupit pár věcí, jít na hřiště a odejít bez záchvatu.

Proč delfinoterapie?

Týnku již v podstatě žádné cvičení a terapie neposune dál naopak nově naučenými věcmi nahrazuje ty již naučené tudíž je zapomíná.

Na delfinoterapii jsme byli v roce 2021 pobyt prospěl nám všem Týnka byla velmi klidná, s delfíny plavala hned od první chvíle. V čem jí terapie pomohla? .... Začala velmi dobře vnímat, reaguje na slovní pokyny :zavři dveře, počkej, oblékneme apod. A TO BEZ TOHO ABY NĚCO JINÉHO ZAPOMNĚLA.

Delfinoterapie by se měla opakovat, aby se její účinek udržel.

Proto by jsme chtěli delfinoterapii ještě alespoň jednou vyzkoušet, ale delfinoterapie a vše s ní spojené je nad naše možnosti, proto se na Vás obracíme s prosbou o pomoc

Děkujeme:-))

26. 04. 2023

Moc si vážíme vaší pomoci a doufáme že se vše podaří:-)

:-)

23. 02. 2023

moc děkujeme prvním dárcům :-) přikládáme fotografie z delfínů v roce 2021.

32 donations

1 409 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Od Týnka pro Týnku”
1 360 Kč — Rodina Járova 1 year ago

“Držíme moc palce <3”
500 Kč — Michaela V. 1 year ago

777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Lenka Grunertová 1 year ago

1 500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

5 000 Kč — Jitka Poláková 1 year ago

2 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago