Nebuď na to sám. Spolu to zvládneme.

Vrchlabí / Organizer: Diakonie ČCE - Středisko Světlo ve Vrchlabí zc.rveinokaid@oltevs.monoke

{}
0 %

Nebuď na to sám. Spolu to zvládneme.

Amount raised 221 Kč of 150 000 Kč goal
Left 351 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 31. March 2025

Help by sharing

Pomáháme dětem a dospělým, kteří se kvůli životní situaci stávají vyloučení ze společnosti.

Pracujeme s lidmi se zdravotním nebo mentálním postižením či autismem, lidmi ohroženými chudobou, seniory a dětmi ze znevýhodněných rodin.


Dlouhodobě se zajímáme o potřeby místních lidí a snažíme se kromě poskytovaných sociálních služeb vytvářet další aktivity, které podporují růst komunity.

Jako je například terapeutická zahrada v centru města, komunikační kurz pro děti s autismem a opožděným vývojem nebo podporujeme děti ze znevýhodněných rodin ve vzdělávání.

Abychom mohli stále pomáhat druhým a tvořit nové aktivity, potřebujeme i vaši pomoc. Každý dar má velký význam a přispívá k vytváření lepších životních podmínek pro naše i budoucí klienty.


Finančním darem podpoříte:

Komunikační kurz

Komunikační kurz pomáhá dětem s autismem nebo opožděným vývojem začít komunikovat, spolupracovat a zapojit nejen dítě, ale celou rodinu do běžného života. Ročně pomůžeme až 25 dětem s autismem.


„Díky kurzu, jsme se naučili komunikovat s Davídkem hlavně my jako rodiče a předcházet situacím, které u něj vyvolávaly záchvaty vzteku. Získali jsme větší jistotu a necítili jsme se ve své situaci sami. Úžasné a milé dámy z týmu Diakonie nám poskytly po celou dobu nácviku komunikace s naším dítětem spoustu drahocenných rad.”  maminka Davídka


Terapeutická zahrada

Terapeutická zahrada je prostor v centru Vrchlabí, kde s klienty procvičujeme praktické dovednosti a využíváme ji k zahradním terapiím. Zahrada je otevřená i pro širokou veřejnost, která se potkává s lidmi s postižením. Tito lidé chtějí být začleněni ve společnosti stejně jako my. Na zahradě probíhají v průběhu roku kulturní akce.


Moc děkuji z celého srdce za obětavou péči a skvělý přístup ke klientům. Náš Michal je opravdu šťastný a moc mu návštěvy na zahradě pomáhají.” Michalova sestra


Podpora ve vzdělávání

Podporujeme děti ze znevýhodněných rodin s nástrahami vzdělávání, v motivaci a v kontaktu s vrstevníky. Pracujeme až s 45 rodinami.

“Doučování je moc velká pomoc. Nám se jí dostalo po dva roky a Matějovi velmi pomohlo. Teď se mu daří dobře a je šťastnější. Moc děkujeme a pozdravujeme.” maminka Matěje


Kdo jsme?

Diakonie ČCE - Středisko Světlo ve Vrchlabí pomáhá lidem v těžké životní situaci od roku 1992. Jsme nezisková organizace působící v podkrkonošském regionu a jsme součástí celoevropské sítě sociálních služeb Diakonie ČCE. 

Pomáháme všem bez rozdílu. Člověk pro nás není jen položka ve statistikách, ale představuje pro nás jedinečný příběh. Přistupujeme ke každému člověku s respektem, hledáme řešení na míru.

Od roku 2022 jsme hrdými držiteli Značky spolehlivosti. Dlouhodobě splňujeme standardy transparentnosti. Vaše dary budou využity s odpovědností a efektivně.

www.vrchlabi.diakonie.cz


Patrons 1

2925

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2925. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

2 donations

100 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

121 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago