Náhle zemřel operní pěvec a otec rodiny Aleš Procházka

Brno / Organizer: Leo Javora zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Náhle zemřel operní pěvec a otec rodiny Aleš Procházka

Amount raised 868 670 Kč of 1 000 000 Kč goal
Left -298 days
87 % z původního cíle
The campaign has ended 30. September 2023

Help by sharing

V pátek 21. dubna 2023 zemřel náhle a nečekaně náš kamarád, operní pěvec, majitel jednoho z nejhlubších hlasů na hudební scéně – Aleš Procházka.

Převážně se věnoval koncertní pěvecké činnosti, okrajově i operní, kdy spolupracoval s Ensemble Opera Diversa a byl členem Výzkumného Centra Hudebního Operního Divadla (VCHOD). Často interpretoval i hudbu soudobou, kterou přímo pro něj komponovali například Miloš Štědroň, Michal Košut, Zuzana Lapčíková, Ondřej Kyas či Jan Meisl. Díky svému pěveckému umění procestoval téměř celý svět.

Aleš byl také velkým znalcem a milovníkem hudby rockové a folkové, kterou si i rád zazpíval s přáteli nebo na hudebních festivalech. O to víc nás všechny zasáhla jeho nečekaná smrt.

Bylo mu pouhých 51 let a zanechal tu po sobě malého synka a manželku, která je dlouhodobě vážně nemocná.

Jak sbírka pomůže?

Po Alešovi tu zůstala nesplacená hypotéka a jeho manželka bude muset sama čelit i dalším nákladům spojeným s bydlením, školou, letním táborem, kroužky a sborem svého syna. Aleš si už za svého života dělal starosti, jak zabezpečit rodinu, v době covidu (jako ostatně většina umělců) ztratil pravidelný příjem a četnost koncertů klesla k nule. Po skončení epidemie přišly další potíže a nyní ta nejhorší tragédie – Alešův definitivní odchod.

Prosím, podpořme jeho rodinu, jeho ženu a syna, aby mohli překonat to nejtěžší období, protože manžela a otce jim už nikdo nevrátí.

Pomůžeme jim tak především s doplacením hypotéky, se vzděláním a s dalšími nezbytnými výdaji, které v dalším období těžce zkoušenou rodinu čekají.

Aleš byl absolventem Konzervatoře Brno a Hudební fakulty AMU v Praze. Věnoval se intepretaci staré hudby, spolupracoval s francouzskou Baroque Academy d´Ambronay a s ansámbly jako Doulce Memoire, Pražští madrigalisté, Capella Regia Praha, Musica Antiqua Praha, Musica Florea, Czech Ensemble Baroque, Societas Incognitorum, Collegium Marianum, Musica Aeterna Bratislava a s mnoha dalšími.

Vystupoval také v rockové opeře Juno a Avos. V roce 2001 zpíval basový part v České mši vánoční J. J. Ryby v Tokiu před zraky japonské princezny. Hlas Aleše si můžeme připomenout na 20 CD. Nahrávka Zelenkova oratoria „Sub Olea Pacis et Palma Virtutis“, ve které zpívá basové sólo, obdržela prestižní ocenění Cannes Classical Award 2002. Vystupoval na řadě tuzemských festivalů, koncertní cesty ho zavedly do většiny evropských zemí a také do Libanonu, Izraele, Japonska a Austrálie.

Bohužel, ale jeho cesta s námi skončila předčasně. Pojďme společně jeho manželce a synkovi ukázat, že tu nezůstali sami, a že se v těchto velmi těžkých chvílích jejich života o nás mohou opřít.

Poděkování vám všem!

25. 10. 2023

*************************************

Milí přátelé a kamarádi,

a všichni další, kdo jste znali a milovali našeho Aleška,

z celého srdce Vám chci poděkovat za to, že jste svá mnohaletá přátelství, kamarádství a obdiv k jeho pěveckému umění dokázali přetavit v tak úžasnou hmatatelnou pomoc

a dali jste dohromady neskutečnou částku, která pomohla a stále pomáhá mě a mému synovi.

Jen díky Vám a vašim 587 darům jsme mohli včas doplatit hypotéku na byt, zaplatit nikým neplánované výdaje za Aleškův pohřeb i za místo jeho posledního odpočinku

a hradit další náklady, které nám život bez něj přináší.

Jste opravdu skvělí a moc Vám děkujeme!

Kéž bychom mohli poděkovat osobně každému z Vás...

Modlíme se za Vás!

Kamila s Tadeášem

*************************************

 

587 donations

10 000 Kč — Tomáš 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

2 112 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 000 Kč — Libor 1 year ago

1 000 Kč — D. Šimková 1 year ago

2 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

2 000 Kč — Tomáš Fránek 1 year ago

1 000 Kč — Jiří Janovský 1 year ago

1 000 Kč — Petra Dvořáčková 1 year ago