Na duševním zdraví záleží! Podpořme aktivity spolku JAKALUS

Hradec Králové / Organizer: JAKALUS, z. s. zc.sulakaj@avokcubulh.aniretak

{}
0 %

Na duševním zdraví záleží! Podpořme aktivity spolku JAKALUS

Amount raised 19 982 Kč of 20 000 Kč goal
Left -168 days
99 % z původního cíle
The campaign has ended 31. December 2023

Help by sharing

V běžné společnosti se lidé s duševním onemocněním potýkají se stigmatizací, někteří lidé s duševním onemocnění se proto potýkají se sebestigmatizací. Pokud bude stigma duševního onemocnění sníženo sníží se i sebestigmatizace, což značně zjednoduší začleňování lidí s duševním onemocněním do společnosti.

Základní lidská práva jsou u této skupiny lidí jsou často porušována, proto je nutné informovat je o Úmluvě práv osob se zdravotním postižením.

Vzhledem k tomu, že s duševní poruchou se potýká každý pátý člověk v ČR, jen minimum lidí vyhledává pomoc, či ji vyhledají pozdě což mnohdy zkomplikuje léčbu, proto je nutné provádět prevenci péče o duševním zdraví u dospělých a dětí, nutnost předávat tyto informace je zvýšená i vzhledem k 2 roky s Covidem a válka na Ukrajině.

Přehledně informovat o službách pro lidi s duševním onemocněním v Královehradeckým kraji, aby věděli nejen lidi se zkušeností s duševním onemocněním, ale i veřejnost kde vyhledat pomoc.

Co děláme?

  • Boříme mýty destigmatizačními aktivitami
  • Podporujeme léčbu na principu zotavení
  • Realizujeme vzdělávací a osvětové akce
  • Zapojujeme se do reformy péče o duševní zdraví
  • Podporujeme svépomocné aktivity
  • Zjišťujeme potřeby lidí s duševním onemocněním
  • Zabýváme se lidskými právy a kvalitou péče
  • Budujeme síť lidí a podpory v Královéhradeckém kraji

 

Proč to děláme:

„Když jsem byla poprvé 4 měsíce hospitalizovaná na psychiatrii, kde jsem se setkala s nehumánním zacházením, což se promítlo do mých nočních můr. Po návratu domů mě čekalo nemilé překvapení rozpadlo se mi manželství a v zaměstnání, jsem po sedmi letech dostala výpověď se zdůvodněním „už na to nemáte“. Jsem spoluzakladatelka a předsedkyně našeho spolku. O mých problémech s duševním zdravím mluvím otevřeně a to i na besedách pro veřejnost. Proč to dělám? Nechci aby další generace lidí s duševním onemocněním museli zažít to co já.“

Mgr. Kateřina Hlubučková

 

Naše moto:

„Každý z nás může žít plnohodnotný a smyslu plný život. Pracujeme. Máme své rodiny. Máme své sny. Uvědomme si, že během života potká každého čtvrtého z nás problém s duševním zdraví.

Buďme k sobě ohleduplní.”

 

Jsme skupina lidí se zkušeností s duševním onemocněním, kterým záleží na zlepšení kvality péče o duševní zdraví a postavení lidí s duševním onemocněním v běžné společnosti.

Dobrovolně se scházíme již tři a půl roku jako spolek pro duševní zdraví JAKALUS, z. s. jsme vznikli v roce 2021. V průběhu naší existence jsme, na vlastní náklady a v našem volném čase pořádali výstavy, besedy s kreativní tvorbou, autorská čtení s hudebním doprovodem. (více na www.jakalus.cz/galerie)        

V letošním roce jsme se rohodli pro putovní výstavu s autorským čtením po Královehradeckém kraji, dále uspořádat muzikoterapii, besedy, setkání s kreativní tvorbou atd. (více na www.jakalus.cz/aktuality) Tyto aktivity jsou již více finančně náročné, proto se na Vás obracíme s prosbou o finanční příspěvek na náklady spojené s naší činností. Z vybraných příspěvků budou hrazeny propagační materiály, cestovné, pronájmy prostor, kancelářské potřeby …

 

Patrons 1

kratochvile.org

Partnerem sbírky je e–shop kratochvile.org a jeho zákazníci.

19 donations

4 104 Kč — E-shop kratochvile.org a jeho zákazníci 5 months ago

“PF 2024”
100 Kč — Iva 6 months ago

200 Kč — Roman 6 months ago

1 221 Kč — Anonymous donor 7 months ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Převod ze sbírky Pomozme Kláře vrátit se zpátky do života”
1 500 Kč — znesnáze21 1 year ago

1 997 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Díky za to co děláte ”
373 Kč — Jana 1 year ago

“Díky za to co děláte,držte se!”
1 000 Kč — Míša Krušinová a Vašek 2 years ago