Milana dostaneme zpět k rybaření skrze elektrický invalidní vozík

Ostrava / Organizer: Lucie Sobotková zc.manzes@VN.eicuL

{}
0 %

Milana dostaneme zpět k rybaření skrze elektrický invalidní vozík

Amount raised 13 893 Kč of 351 520 Kč goal
Left -477 days
4 % z původního cíle
The campaign has ended 17. August 2022

Help by sharing

Ahoj,

Jmenuji se Milan a je mi 44. Po škole jsem klasicky chodil do práce a ve volném čase se věnoval zálibám, které mi čas dovolil. Byl jsem hlavně nadšeným motorkářem a rybářem.

Zhruba před pěti lety se začaly objevovat různé zdravotní potíže a po spoustě vyšetření zaznělo slovo rakovina. Následovala osmiměsíční hospitalizace, při které proběhla operace, při které mi z břicha odstranili rakovinový útvar nad ledvinou a dávka 80ti chemoterapií. I přes veškerou péči lékařů se nepodařilo vše odstranit, takže za plícemi čekají tři malé rakovinové „časované bomby“

Vše by se na první pohled zdálo v pořádku. Operace úspěšná, chemoterapie zabrala. Ovšem vše má své pro a proti. Takové dávky chemoterapie spálily nervy hlavně v dolních končetinách a to mě posadilo na invalidní vozík. Z nemocnice jsem tedy rovnou nastoupil na čtyřměsíční rehabilitaci do rehabilitačního ústavu. Tam mě naučili hlavně cvičit, aby se zdravotní stav nezhoršoval až tak rychle,  zžít se s vozíkem a začlenit se do běžného života.

Nic z toho mě ale v žádném případě nezastaví. Začal jsem se naplno věnovat parahokeji, pokračuji v rybaření, které se dá částečně přizpůsobit i pro vozíčkáře.

Ne vždy ale platí věta, můžeš vše, co chceš. Rád bych znovu vyjel do přírody, do lesa, do horšího terénu a vlastně i na více míst k rybaření.

To vše se ale na mechanickém invalidním vozíku a s horšenou fyzickou sílou v rukách nedá.

S tímto by mi však pomohl perfektní vynález, který se mi podařilo vyzkoušet na Parafestu v Ostravě. Jedná se druh elektrického invalidního vozíku do terénu. Díky němu bych se dostal prakticky všude.

Je od firmy FlexiThrone a jmenuje se ZOOM 4x4. Bohužel na tyto druhy pomůcek, které usnadní aktivní život vozíčkáři, pojišťovna nepřispívá. A proto touto cestou moc prosím o vaši pomoc. 

18 donations

“Nevzdávej se chlape 🤓”
777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Smekám před Tebou, jsi bojovník a pro mě hrdina, drž se 💪 ”
555 Kč — Katka ☀️ 1 year ago

“Hodne stesti Milane😉👍💪”
500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

5 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Přeji mnoho sil a nový vozík! 🙂”
253 Kč — Lukáš 2 years ago

70 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Super úlovky :).”
777 Kč — Michal Húska 2 years ago

“Ať se vše vydaří dle přání. Držím palce.”
1 000 Kč — Vladimira 2 years ago

“Petrův zdar!”
373 Kč — Michal Pavlorek 2 years ago