Milana dostaneme zpět k rybaření skrze elektrický invalidní vozík

Ostrava / Organizer: Lucie Sobotková zc.manzes@VN.eicuL

{}
0 %

Milana dostaneme zpět k rybaření skrze elektrický invalidní vozík

Amount raised 13 893 Kč of 351 520 Kč goal
Left -170 days
4 % z původního cíle
The campaign has ended 17. August 2022

Help by sharing

Ahoj,

Jmenuji se Milan a je mi 44. Po škole jsem klasicky chodil do práce a ve volném čase se věnoval zálibám, které mi čas dovolil. Byl jsem hlavně nadšeným motorkářem a rybářem.

Zhruba před pěti lety se začaly objevovat různé zdravotní potíže a po spoustě vyšetření zaznělo slovo rakovina. Následovala osmiměsíční hospitalizace, při které proběhla operace, při které mi z břicha odstranili rakovinový útvar nad ledvinou a dávka 80ti chemoterapií. I přes veškerou péči lékařů se nepodařilo vše odstranit, takže za plícemi čekají tři malé rakovinové „časované bomby“

Vše by se na první pohled zdálo v pořádku. Operace úspěšná, chemoterapie zabrala. Ovšem vše má své pro a proti. Takové dávky chemoterapie spálily nervy hlavně v dolních končetinách a to mě posadilo na invalidní vozík. Z nemocnice jsem tedy rovnou nastoupil na čtyřměsíční rehabilitaci do rehabilitačního ústavu. Tam mě naučili hlavně cvičit, aby se zdravotní stav nezhoršoval až tak rychle,  zžít se s vozíkem a začlenit se do běžného života.

Nic z toho mě ale v žádném případě nezastaví. Začal jsem se naplno věnovat parahokeji, pokračuji v rybaření, které se dá částečně přizpůsobit i pro vozíčkáře.

Ne vždy ale platí věta, můžeš vše, co chceš. Rád bych znovu vyjel do přírody, do lesa, do horšího terénu a vlastně i na více míst k rybaření.

To vše se ale na mechanickém invalidním vozíku a s horšenou fyzickou sílou v rukách nedá.

S tímto by mi však pomohl perfektní vynález, který se mi podařilo vyzkoušet na Parafestu v Ostravě. Jedná se druh elektrického invalidního vozíku do terénu. Díky němu bych se dostal prakticky všude.

Je od firmy FlexiThrone a jmenuje se ZOOM 4x4. Bohužel na tyto druhy pomůcek, které usnadní aktivní život vozíčkáři, pojišťovna nepřispívá. A proto touto cestou moc prosím o vaši pomoc. 

18 donations

“Drž se a brzo u vody”
252 Kč — Martin Kožíšek 8 months ago

1 000 Kč — Anonymous donor 8 months ago

555 Kč — Martin Vejvoda 9 months ago

252 Kč — Anonymous donor 9 months ago

“Ať to vyjde kamaráde, hodně štěstí.”
500 Kč — Petr 9 months ago

“Kamaráde, ať to vyjde. Drž se chlape!”
777 Kč — Standa 9 months ago

“Ať se podaří částka vybrat.”
500 Kč — Pepa a Radka 9 months ago

“Držím palce 👍”
252 Kč — Anonymous donor 9 months ago