Bezpečný domov pro Péťu s Aspergerovým syndromem

Hřivčice / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Bezpečný domov pro Péťu s Aspergerovým syndromem

Amount raised 0 Kč of 30 000 Kč goal
Left -590 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 04. November 2022

Help by sharing

Jmenuji se Martina a jsem maminka samoživitelka dvou dětí. Bydlíme s dětmi ve 2+1 v Hřivčicích na bývalém statku, kde je 5 bytových jednotek. Bydlíme tu již 8 let. Bohužel ale v březnu tohoto roku se k nám přistěhovali noví sousedé, se kterými začaly obrovské potíže. A tak se z našeho poklidného žití stala spíše noční můra. Ze strany sousedů dochází neustále ke slovnímu napadání směrem ke mně i k dětem i k našim psům – máme již o tom záznam policie, a i svědky tohoto napadání.

Soužití je pro nás již v tuto chvíli ale neúnosné. Jsme neustále zavření doma, abychom předešli dalším útokům.

Syn s Aspergrovým syndromem

Mladší Péťa, kterému je 13 let, trpí autismem - Aspergerovým syndromem. Nicméně navzdory tomu má rád air soft a všechno kolem technologií. Chodí do základní školy, kde má asistenta, a doma máme i asistenčního pejska Ridera. Jeho o dva roky starší sestra miluje malování a výtvarné umění, a tak si vybrala střední školu uměleckého zaměření, obor sklářství, kam v září nastupuje. Já sama na plný úvazek pracuji jako tiskařka

Situace je horší a horší už jen s ohledem na Péťův handicap. Se sousedy nám často hrozí střet a osobní kontakt, jelikož s nimi máme společný dvůr, na který ve volném čase sice už ani nechodíme. Je to ale zároveň i naše příchodová a odchodová cesta. Musíme tedy dvůr pokaždé přejít při příchodu a odchodu z domu a snažíme se u toho souseda nepotkat.

Je to pro mě i děti stres a v tom se dlouhodobě nedá žít.

Majitel domu se nám snaží vyjít vstříc, jelikož nejsme jediní, kdo sousedy považuje za nezdvořilé a problémové, ale museli bychom počkat až jim skončí nájemní smlouva, a tak dlouho my již čekat nemůžeme. Děti to velmi špatně psychicky ovlivňuje a já pociťuji strach každý den také. Musíme se přestěhovat.

Jakožto samoživitelka při aktuální situaci si nemohu dovolit takto rychle našetřit na kauci a první nájem. A tak Vás moc prosím o podporu v této nenadálé a nelehké situaci. Budu Vám opravdu moc vděčná za každou pomoc, která se nám dostane. Od srdce si jí vážíme.

Patrons 1

Women for women

Sbírka byla spuštěna na doporučení organizace WOMEN FOR WOMEN, o.p.s.