Získejme s Nadačním fondem Be Charity ortézky pro Jáchymka

Proboštov, Teplice / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Získejme s Nadačním fondem Be Charity ortézky pro Jáchymka

Vybraných 153 232 Kč z 161 200 Kč
Zostáva -419 dní
95 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 19. február 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

5letý Jáchymek je neuvěřitelný bojovník, který ještě když byl u maminky v bříšku prodělal kolem 20. týdne prenatálně a bez příčiny mrtvičku. Toto krvácení do mozku za sebou bohužel zanechalo veliké stopy. Jáchymek v důsledku toho válčí s dětskou mozkovou obrnu, částečným ochrnutím 3 končetin, a k tomu všemu se chlapec potýká ještě s epilepsií, poruchou sluchu, vývojovým opožděním a dle psychologického vyšetření středně těžkým mentálním deficitem. Přes všechna svá omezení je však tento chlapeček šťastné a neuvěřitelně snaživé dítě.

Pojďme společně s Nadačním fondem Be Charity v čele s Pavlínou Saudkovou a ve spolupráci se skupinou Inspire & Impact Network podpořit chlapce, který nyní vzhledem k svému zdravotnímu postižení potřebuje ortézky.

Za 2 měsíce tomu bude rok, kdy se pustil a sám udělal své první krůčky a řekl i svých prvních pár krátkých slovíček.

Maminka s ním od narození rehabilituje a absolvuje všechna základní pojišťovnou hrazená, ale i nehrazená soukromá cvičení, neurorehabilitace či jiné speciální terapie. Cvičí i doma a každý kousíček úspěchu je neuvěřitelně vydřený.

Jak tato sbírka pomůže?

Před půl rokem se při kontrole na ortopedii rodina dozvěděla, že Jáchymek musí podstoupit operaci obou nohou. Operace jej může vrátit motoricky zpět do ležící polohy, nevyhne se po ní bolesti a jako epileptikovi se mu jeho stav může rapidně zhoršit.

Jediná varianta, jak se operaci vyhnout, jsou speciální ortézy s 3D technologií na inovativním principu, které vyrábí jen firma Pohlig ve Vídni.

Tam, kde je Jáchymek nyní, se chlapec dostal jen díky tomu, že s ním rodina jezdí na hipoterapii, ergoterapii, fyzioterapii, logopedii a další doplňkové terapie dle finančních možností. Jáchymek má navíc dvojčátko. Pojďme ulehčit jeho rodině, která již nyní maximálně bojuje, aby mohl Jáchymek dohnat, co lze a nemusel se vracet nazpátek po všem, co s jeho maximálně podporující rodinou vybojovali.

Zbierku dosiaľ podporili 131 darcov

450 Kč — Anonymný darca pred rokom

200 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Jsme skupina studentů z Jihočeské univerzity co uspořádala projekt “Koláčky pro Jáchymka”. Veškerý výdělek zasíláme a přejeme hodně síly!“
1 075 Kč — Studenti Jihočeské univerzity pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

50 Kč — Anonymný darca pred rokom

252 Kč — Anonymný darca pred rokom

10 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

300 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom