Zachraňme 100 psích životů na Srí Lance s Maya Rescue!

Praha / Zbierku organizuje Jana Kubátová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Zachraňme 100 psích životů na Srí Lance s Maya Rescue!

Vybraných 61 731 Kč z 90 000 Kč
Zostáva 9 dní
69 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. júl 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsme digitální nomádky Jana a Míša, které se usadily na jihu Srí Lanky.

Od první chvíle nám bylo jasné, že záchrana psů se stane pevnou součástí našich životů, a doteď věříme, že pohled na ty chudáky by měl vzpružit k akci každého soucitného člověka.

Před 9 měsíci jsme založily Maya Rescue a zachraňujeme štěňata i dospělé psy v bezprostředním ohrožením života, jež přichází v mnoha podobách – hlad, paraziti, svrab, parvovirus a psinka, rakovina pohlavních orgánů

Naší důležitou misí je také kastrace a pomoc ukončení cyklu strádání nechtěných tvorů, kteří za smutných a bolestných okolností umírají – smrtnost štěňat je na Srí Lance je 80 %.

Jak sbírka pomůže?

Cílem této sbírky je zachránit 100 psích životů.

Každý z nich potřebuje jinou míru péče – někteří pouze vykrmit, odčervit a očkovat, jiní poptávají také tabletu proti svrabu, a další z nich potřebují urgentní chemoterapii, plus všechny naše chráněnce po léčbě kastrujeme. Záchranu 1 pejska jsme zprůměrovaly na 900 Kč, což je cena, která nám dodává naději (s ohledem na ceny veterinárních zákroků v Česku). A protože Maya Rescue nečerpá žádné dotace, je naše činnost závislá na přímé podpoře lidí, kteří stejně jako my neskládají rezignovaně ruce do klína a věří, že každá pomoc má smysl.

Pomozte nám pomoci pejskům, kteří jsou:

* hladoví

Právě skončila turistická sezóna a psy teď čekají 4 měsíce bez krmení turisty a zbytky z restaurací. Na pláži a v ulicích Mirissy přikrmujeme rýží s masem i granulemi několik smeček psů, které jsme už dříve vyléčili, naočkovali a vykastrovali.

* trpí svrabem

Psi si svrab donekonečna předávají společným setkáváním a naším cílem je v naší oblasti postupně svrab vymýtit. Cena tablet proti svrabu je bohužel nastřelená celosvětově, a tak jedna účinná dávka vyjde v průměru na 250 Kč. V průběhu léta se opět vydáme na naše „New skin tour“ na motorce, kdy denně rozdáme tablety na svrab ukryté v párku až 25 pejskům.

* štěňátka

Místní lidé se čerstvě narozených pejsků zbavují jejich odvezením na neznámá místa, a tak se v našem okolí neustále objevují nová opuštěná štěňátka, případně i jejich maminky. Pokud se nalézají na přijatelném místě, vyřešíme jim očkování, stravu a kastraci, jinak jim poskytneme dočasný domov – jako například mámě Ruby a jejím štěňatům, které někdo vysadil na opuštěné autobusové zastávce.

* trpí rakovinou

Na Srí Lance je velmi častá rakovina pohlavních orgánů, která je sexuálně přenosná a je dalším důvodem pro kastraci. Týká se více fenek a podle závažnosti jsou potřeba 2–4 dávky chemoterapie – máme zatím 100% úspěch léčby. Fenky vozíme v průběhu 6 týdnů několikrát k veterináři, v těžkých případech, jim na dobu léčby poskytneme azyl.

* nevykastrovaní

Není-li fena kastrovaná, je schopna za svůj život porodit klidně 100 štěňat, z nichž 80 % zemře za smutných a bolavých okolností, zbylých 20 % čeká neveselý život pouličního psa. V příštích měsících chystáme 2 plošné kastrace, kdy za námi přijede tým veterinářů a odchytávačů, kteří celkem vykastrují 80 psů. Polovina z nich budou fenky – zamezíme tak utrpení až 4000 tvorů.

* v péči jiných dobrodinců

Důležitou součástí naší práce je komunikace s turisty, kteří nám na Instagramu posílají fotky pejsků s žádostí o pomoc nebo radu, ale také budování aktivní sítě usedlíků, kteří dlouhodobě pomáhají – tímto bych ráda poděkovala všem Čechům a Slovákům, kteří se na Srí Lance řadí mezi aktivní záchranáře psích životů.

Naším dlouhodobým cílem je snížit psí populaci na jihu Srí Lanky, zajistit současným psům důstojný život bez bolestí, hladu a nemocí, a inspirovat turisty i místní lidi k účasti na naší misi.

Každá zachráněná duše se počítá!

Děkujeme.

Patrón zbierky 1

Royal Jerky

Partnerem sbírky je e-shop royaljerky.cz a jeho zákazníci.

Zbierku dosiaľ podporili 94 darcov

„Děkuji za pejsky“
2 000 Kč — Lenka pred 11 hodinami

500 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami

„Přeji hodně štěstí a vše dobré , za vaši práci pro pejsky“
373 Kč — Hanka pred týždňom

10 Kč — Anonymný darca pred týždňom

„Boli sme na Srí lanke, a tiež sme o vás videli reportáž. Tečú mi slzy od dojatia, že toto robíte :) ďakujeme“
18 € — Mária pred týždňom

„Velmi děkuji všem za pomoc pejskům. “
520 Kč — Helena B. pred týždňom

777 Kč — Anonymný darca pred týždňom

„Od Maybe❤️“
252 Kč — Anonymný darca pred týždňom

200 Kč — Anonymný darca pred týždňom

„Dobrá práce!“
373 Kč — Veronika pred týždňom