Vozíček pro Elišku

Most / Zbierku organizuje Šárlová Michaela zc.liame@aleahcimavolras

{}
0 %

Vozíček pro Elišku

Vybraných 0 Kč z 70 000 Kč
Zostáva -198 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 14. august 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Naše Eliška se narodila předčasně se svým dvojčetem Terezkou. Bohužel, Eliška neměla v životě tolik štěstí jako její sestřička. Trpí mozkovou obrnou a těžkou formou epilepsie. Její pohybová schopnost je velmi omezená. Ačkoli má částečně pohyblivou pravou ruku, ostatní 3 končetiny stále neposlouchají.

Hned po porodu byla obě děvčátka zdravá, ale 9. den po narození Elišce praskla levá plíce. Tento incident způsobil přetlak v jejím tělíčku, jehož vlivem dokonce praskla i žíla v jejím mozku. Lékaři jí tehdy nedávali velkou naději na zlepšení, ale Eliška se nevzdala. Bojovala a překonala mnoho překážek. Dnes je jí 12 let a alespoň může sedět a povídat si, i když je to to jediné, co zvládá, navzdory veškerému velmi aktivnímu snažení.

Jak sbírka pomůže?

Sbírka je určena na speciální vozík, který není hrazen pojišťovnou, a který by alespoň částečně usnadnil Elišce těžký život.

Pokud by se ve sbírce vybralo více finančních prostředků, půjdou na hipoterapii, pobyt v lázeňském zařízení, účast na letním táboře pro děti s postižením, a také na osobního asistenta ve škole a rehabilitační pomůcky, které Eliška také potřebuje.

Vaše příspěvky nám pomohou poskytnout Elišce lepší podmínky a větší nezávislost. Děkujeme za vaši podporu.