Veroniky sen: reprezentovat ČR v paralympijském karate

Břeclav / Zbierku organizuje Veronika Kamenská ue.rakinapen@aksnemak

{}
0 %

Veroniky sen: reprezentovat ČR v paralympijském karate

Vybraných 21 972 Kč z 20 000 Kč
Zostáva -587 dní
110 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 26. apríl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Veronika, je mi 23 let a tohle je můj příběh.

Přibližně od 2 let nosím brýle, mám 8 dioptrií, což jsem brala ve svém životě vždy jako normální věc. Jenomže v posledních 3 letech mi tento handicap začal komplikovat život. Čím je totiž oko starší – tím ztrácí schopnost akomodace. Nyní se ukázalo, že mám bez korekce 95 % ztrátu zraku na obou očích

Vždy jsem navzdory svému omezení žila aktivně. Miluji karate a spadám do sekce para sportu v karate K10 v paralympijské klasifikaci B3.

Karate se věnuji 15 let a jsem držitelkou 1. danu – černého pásku. V září minulého roku mě oslovili z reprezentačního týmu České republiky, zda bych měla zájem být v týmu sekce para karate. Para karate je adaptovaný sport pro lidi se zrakovým postižením, mentálním postižením a tělesným postižením. Cvičí v oddělených kategoriích podle pohlaví a dostávají kompenzační body podle úrovně postižení. 

Od ledna se aktivně věnuji tréninku 4x týdně, kdy mě má na starosti hlavní trenérka reprezentace úseku KATA Ing. Miroslava Vašeková.

Byla mi nabídnuta účast na Mistrovství Evropy v para karate, které se letos koná 24.-29. 5. v Turecku. Bohužel tím, že by to byly moje první velké závody, pravděpodobně nedostanu finanční příspěvek od reprezentace.

Snažím se tedy sehnat si finance sama, abych mohla jet! Zrovna nedávno jsem se účastnila svých prvních závodů na velké ceně Slovenska, kde jsem se umístila na 1. místě

Do karet možného úspěchu mi hrají hned dva faktory: zaprvé, ve světě není extrémně velké povědomí, a tím pádem i taková konkurence sportovců. A zadruhé, mé schopnosti karate jsou na velmi slušné úrovni – takže trenérka věří, že by se nám dokonce mělo podařit kvalifikovat na paralympiádu 2028, kde by se para karate mělo objevit.

Popravdě mi přijde hrozná škoda, že se o para karate v česku vůbec neví, jsem první členkou v sekci para karate v ČR, a i pro mou trenérku je to dost nové, vše se učíme za pochodu, ale to nás žene kupředu. Máme velké odhodlání a ambice, co ale nemáme, jsou finance. Pomozte mi prosím splnit můj sen. Budu hrdě reprezentovat Českou republiku! 

Jsem moc vděčná za každý příspěvek, který mi umožní, abych mohla na mistroství odjet. Sportu zdar!

Máme 100%

26. 04. 2022

Zvládli jsme to! Děkuji teď už zbývá jen nasednou do letadla a vyrazit. Budu vás o své cestě informovat na svém instagramu @verca_kamenska

Oficiálně letíme

25. 04. 2022

Dneska komise Evropské karate asociace potvrdila můj start na ME.

Zbierku dosiaľ podporili 49 darcov

50 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Přeju mnoho štěstí a splněných snů, Veru. ❤“
252 Kč — Zdeněk Maté pred 2 rokmi

50 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Vrcholový sport je dřina. Věřím že do toho vložíš veškeré úsilí. Hodně štěstí!“
50 Kč — Štěpán pred 2 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

55 Kč — JTD pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

253 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

253 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Marek Plhoň pred 2 rokmi