Vánoční sbírka pro perinatální hospic Dítě v srdci

Kostelec nad Orlicí / Zbierku organizuje Perinatální hospic Dítě v srdci, z.s. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Vánoční sbírka pro perinatální hospic Dítě v srdci

Vybraných 33 486 Kč z 21 000 Kč
Zostáva -38 dní
159 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. január 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Dítě v srdci podporuje rodiny zasažené ztrátou miminka v jakékoliv fázi těhotenství, během porodu nebo po něm. Rodinám poskytuje od roku 2019 odborné sociální poradenství, psychosociální podporu a právní poradenství. Zároveň se podílí na postupné přeměně perinatální paliativní péče v ČR.

Nabízíme pomoc rodičům, ale také jejich blízkým, kteří chtějí rodiče podpořit a neví jak. Bezplatně je podporujeme nejen v okamžiku ztráty miminka, ale také dlouhodobě.


Rodičům pomáháme od první chvíle. Poskytujeme odborní sociální poradenství, poradenství pro pozůstalé, právní poradenství, podporujeme rodiny při zajištění pohřebních obřadů a rozloučení, poskytujeme duchovní podporu rodinám, zpětně dohlédáváme uložené ostatky miminek (v případě neuskutečněného pohřbu), kromě maminek a tatínků podporujeme i další členy rodiny jako sourozence nebo prarodiče. Organizujeme putovní výstavy, benefiční koncerty a jiné osvětové akce. Budujeme pietní místa a mámě vlastní komunikační karty.


Nedílnou součástí péče jsou naše Memoryboxy Dítěte v srdci. Memoryboxy jsou terapeutickou pomůckou, kterou dodáváme v rámci celé ČR do více jak poloviny porodnic, ale také přímo rodičům do jejich prázdné náruče bezplatně. Memoryboxy rodičům dávají pocit, že s jejich dítětem bylo zacházeno s láskou a péčí, a i když krátce, přesto měli možnost být dobrými rodiči. Memoryboxy pomáhají uchovat na děťátko zcela jedinečné vzpomínky.


Jak jsme již pomohli? 

V loňském roce jsme pečovali o stovky rodin. Do porodnic a rodinám jsme v roce 2022 bezplatně poskytli 452 Memoryboxů , téměř o 50 % více než v předcházejícím roce.

Hodnota jednoho Memoryboxu je 2 500 Kč. Prostřednictvím Memoryboxu je dítěti symbolicky přiznáno místo v rodinném systému a je láskyplně opečováno, což rodině napomáhá ke zdravému zpracování bolestivé ztráty. Hmatatelná vzpomínka v podobě Memoryboxu usnadňuje proces truchlení a zabraňuje retraumatizaci. Rodičům se s touto terapeutickou pomůckou dostává citlivé a odborné péče, jsou podpořeni ve zdravém procesu truchlení a přirozeném návratu do „normálního“ osobního, rodinného i profesního života.


Jak sbírka pomůže?

Díky probíhající osvětě s námi každý rok naváží další a další porodnice spolupráci, nyní máme poptávku i z gynekologických oddělení, pro maminky v ranné ztrátě chtějí také Memoryboxy. Očekáváme tedy velká nárůst potřeby těchto terapeutických pomůcek. Výtěžek ze sbírky bude tedy využit na běžný chod a provoz naší organizace, která dělá vše proto, aby ulehčila rodinám v jejich nelehkém období.


Zbierku dosiaľ podporili 78 darcov

„Vánoční dárek od znesnáze21“
2 112 Kč — znesnáze21 pred mesiacom

„Díky za Vás a co děláte, snad pomůžete co nejvíce rodinám, tak jako nám. “
500 Kč — ZM pred 2 mesiacmi

„Děláte důležitou a krásnou práci. Diky“
2 000 Kč — V. pred 2 mesiacmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

777 Kč — Radka Linková pred 2 mesiacmi

1 221 Kč — Veronika Plicková Dvořáková pred 2 mesiacmi

„Prejeme hodne sil a posilame vrouci objeti...“
253 Kč — Elvira a Karel z Opavy pred 2 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi