Vánoční sbírka pro centrum hiporehabilitace Mirakl

Telč / Zbierku organizuje Centrum hiporehabilitace Mirákl o.p.s. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Vánoční sbírka pro centrum hiporehabilitace Mirakl

Vybraných 22 376 Kč z 21 000 Kč
Zostáva -155 dní
107 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. január 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Centrum hiporehabilitace Mirakl je největší hiporehabilitační centrum v České republice. V průběhu celého roku pořádáme rehabilitační pobyty pro děti se speciálními potřebami. Naší hlavní stěžejní léčebnou metodou je hipoterapie. Jedná se o formu fyzioterapie, která využívá pohyb koňského hřbetu v kroku pro ovlivnění motorického chování dítěte. Tedy pro to, aby dítě v téměř jakémkoliv fyzickém či psychickém stavu bylo možno zlepšovat svoje schopnosti a dosahovat svého maximálního rozvoje.

V péči máme přes 150 dětí z celé ČR. Některé děti mají jen lehké funkční problémy, ale většina našich svěřenců má velmi závažné neurologické či ortopedické diagnózy nebo jiná například genetická onemocnění. Ke každému z těchto dětí přistupujeme individuálně s ohledem na jeho potřeby. Hiporehabilitační pobyty u nás děti baví. Milují být v přírodě obklopeni psy a koňmi.


Naše organizace letos oslavila 11. narozeniny. Díky letité praxi máme již mnoho zkušeností, ale i tak naše metody neustále rozvíjíme a zdokonalujeme. Jsme jediné středisko s akreditací Ministerstva zdravotnictví CŘ. Kromě léčby se věnujeme také vzdělávání studentů a terapeutů. Šíříme osvětu a ukazujeme, jak nám koně mohou pomáhat v léčbě často velmi závažných onemocnění.

Věříme, že není lepší učitel pohybu než kůň. Koně dětem ukazují cestu, jak se volně a beze strachu pohybovat. Aby to bylo možné musíme našemu hiporehabilitačnímu stádu věnovat hodně péče.


Jak sbírka pomůže?

V současné době má naše organizace celkem 8 koní, kteří pomáhají dětem s hendikepem. Péče o koně je velmi nákladná. Jen za veterinární péči utratíme ročně až 100 000 Kč. Výtěžek ze sbírky bychom proto rádi využili na veterinární péči našich zvířecích terapeutů v roce 2024.


Za celý tým centra hiporehabilitace Mirákl moc děkujeme. Každého příspěvku, každého milého slova, sdílení i komentáře si velmi vážíme. 

Zbierku dosiaľ podporili 17 darcov

„Vánoční dárek od znesnáze21“
2 112 Kč — znesnáze21 pred 5 mesiacmi

402 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

500 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

„Za všechny zázraky, co jste pro nás udělali.“
252 Kč — Bára K. pred 6 mesiacmi

„Držíme vám palce. Vaše práce má smysl!“
4 000 Kč — V.B. pred 6 mesiacmi

525 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

373 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

777 Kč — Tereza Merunková pred 6 mesiacmi

300 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

„Děkujeme, že jste tady pro nás❤️“
1 000 Kč — Katka pred 6 mesiacmi