Trochu soukromí pro Jaromíra s kombinovaným postižením

Znojmo, Valtrovice / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Trochu soukromí pro Jaromíra s kombinovaným postižením

Vybraných 1 580 Kč z 60 000 Kč
Zostáva -325 dní
3 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 16. január 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsem máma celkem 7 dětí, ale momentálně se mnou a partnerem žije celkem 5 dětí19letá dvojčata Zuzka a Jaromír, 17letá Vanesa, 9letý Tomáš a 5letá Jesika. Mé 2 starší děti již s rodinou nežijí, jsou samostatní.

Jaromír je z dvojčat, narodil se jako zdravý kluk a v dětství prospíval vcelku normálně. Po nastoupení do školy bylo ale jasné, že v důsledku epileptických záchvatů došlo k regresu v jeho vývoji. Od 2. třídy musel jít do speciální školy.

Jaromír trpí epilepsií od 7 let, psychomotorickou retardací 3. stupně, s výrazným neklidem až agresivitou, lehčí diparézou v důsledku DMO. Jarda neumí psát, počítat ani číst. Nechápe běžné hranice i chování. Jen velmi obtížně se učí. Je omezen ve svéprávnosti, a tak jsem jeho opatrovníkem já.

Jak sbírka pomůže?

Prosím, pomozte mi vybudovat pokoj pro Jaromíra. I přes jeho hendikep potřebuje ve svém věku čas od času soukromí a prostor, který bude jen jeho.

U nás je neustále plný dům a obracíme doslova každou korunu dvakrát. K péči o syna se snažím udržet maličké hospodářští cca 60 slepiček, ale i přesto je u nás konec měsíce vždy velmi vyhrocený.

Partner pracujete, ale bohužel má zdravotní problémy a je často je nemocný. Já jsem v evidenci úřadu práce, dochází na brigády, ale především se stará o syna Jaromíra, který je ve 2. stupni závislosti a potřebuje dohled. Cokoliv tak našetřit je pro nás v dnešní době naprosto nemožné.

Prosím, pomozte nám získat pro našeho Jardu prostor, který si zaslouží.

Děkujeme.

Zbierku dosiaľ podporili 8 darcov

252 Kč — Ondřej Urban pred rokom

100 Kč — Anonymný darca pred rokom

20 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Drzim palce“
293 Kč — Martina Idunkova pred rokom

„At se dari.“
300 Kč — Zdenca pred rokom

„Hodně pochopení a dobrých srdcí “
252 Kč — Iveta od dvojčat pred rokom

252 Kč — Františka pred rokom

111 Kč — Anonymný darca pred rokom