Terapie zavede Tomáška s autismem do našeho světa

Hodonín, Kyjov / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Terapie zavede Tomáška s autismem do našeho světa

Vybraných 15 615 Kč z 13 500 Kč
Zostáva -588 dní
116 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 14. december 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Veronika, je mi 36let, jsem samoživitelka a vychovávám 5letého syna Tomáška. Těhotenství i porod měl naprosto běžný průběh, bez jakýkoliv komplikací. Tom se narodil v termínu přirozenou cestou a jeho vývoj se zdál zpočátku naprosto normální.

První znaky, že vše není v pořádku jsem zpozorovala, když bylo Tomovi 6 měsíců, kdy začal mít problémy s plazením. Dalším znakem byl přechod z mixované stravy na mačkanou. Tom se začal dávit a pak přišel silný strach z jakéhokoliv jídla. Tomův pohled začal být jakoby skrze mě a postupně se vytrácela i naučená slůvka jako máma a ne.

Samoživitelka s nemocným dítětem

V 18 měsících udělali Tomovi test na autismus, který vyšel pozitivní. Tomův stav se začal zhoršovat, oční kontakt byl nulový, nereagoval na jméno, vadily mu dotyky, polibky, přestal napodobovat, neukazoval, neprojevoval se, neplakal, byl až neskutečně hodný. Bylo to hrozné období, měla jsem pocit, že vedle mě žije úplné cizí a prázdné dítě.

V Tomíkových 2letech jsme byli na vyšetření ve fakultní nemocnici v Brně, kde mi řekli, že mají podezření na dětský autismus. Za rok jsme tam byli znovu a dětský autismus mu diagnostikovali. Doporučili nám přejít do péče speciálně pedagogického centra a rané péče Dotyk, kde byla zahájena cílená stimulace oblasti vývoje a absolvovali jsme i velkou řadu dalších terapií.

Díky terapii nazvané intervenční metoda O.T.A. se nám daří zvládat alespoň některé základní potřeby pro běžný život. Naučili mě i lépe rozumět Tomovu světu.

Na logopedii jsme pokračovali v terapii, krmení a pak i obrázkové komunikaci.

Syn začal navštěvovat MŠ, byl mezi dětmi, které neměly s vývojem problém. Měl asistentku, která mu pomáhala školku zvládat. Zde se nejvíce projevovala neschopnost kontaktu s ostatními dětmi. Tom si dodnes neumí hrát s dětmi.

Po roce jsem viděla a cítila, že Tomášek tuto školku nezvládá a bez odborné péče nebude jeho vývoj probíhat tak, jak by mohl, proto jsem syna dala do speciální školky, kde je méně dětí, a kde zvládá režim, a tak se nám povedlo, že Tom opět rád chodí do školky.

Terapie O.T.A nám pomůže, aby Tom mohl alespoň trochu žít jako každé jiné dítě a osvojil si dovednosti, které by se svou diagnózou a bez této metody nemusel v životě vůbec získat.

Prosím, pomozte mi s pokrytím finanční stránky terapie, kterou nabízí Centrum terapie autismu Praha. Jako samoživitelka, která dnem i nocí pečuje o syna si to nemohu dovolit. Za jakýkoli příspěvek, který nám oběma změní život, vám budu nesmírně vděčná.

Děkuji.

Poděkování

24. 01. 2023

Dobrý den,

ráda bych tímto poděkovala týmu znesnáze21, za možnost vytvořit sbírku pro mého syna Tomáška, jemuž byla diagnostikována  PAS.

Díky vybrané částce máme i nadále možnost využívat metodu O.T.A., která je pro Toma velkým přínosem v oblasti zvládání životních potřeb.

Současně patří mé díky všem lidem, kterým nejsou lhostejné osudy jiných lidí a rozhodli se přispětprostřednictvím sbírky na mého syna Tomáška. 

S díky Veronika a Tom

Poděkování vám všem!

02. 01. 2023

Dobrý den,

ráda bych poděkovala nejen Vám, ale i všem dárcům, kteří přispěli na konto Tomáška a tím umožnili nadále pokračovat s metodou O. T. A, která je pro syna velkým přínosem. 

Děkuji znesnaze21 že dokážou v tak těžké době pomoc lidem kteří to opravdu potřebují.  Veronika a Tomík

Zbierku dosiaľ podporili 24 darcov

2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Vaclav pred 2 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Podaří se to,hodně sil!“
500 Kč — babička malého "autíka" pred 2 rokmi

„Maminko Veroniko a Tomášku - posílám vám pozdrav, držte se, bojujte.. přeji Vám, ať je vaše společná cesta životem šťastná a naplněná. Hezké vánoce.“
500 Kč — Lucie Krehanová pred 2 rokmi

152 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Verunko jsi silná žena. Držím vám s Tomáškem palce. Mám tě ráda “
1 000 Kč — Anička pred 2 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi