Terapie pro autistického Kristiánka

Praha / Zbierku organizuje Lenka Ehlenová moc.liamg@aavolgiav

{}
0 %

Terapie pro autistického Kristiánka

Vybraných 11 951 Kč z 35 000 Kč
Zostáva -629 dní
34 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 09. jún 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Ráda bych vás seznámila s mým 5letým synem Kristiánkem, který je mentálně na úrovni 15měsíčního dítěte. Přes to, že má diagnostikovaný dětský autismus, poruchy chování a je neverbální, tak je moc šikovný. Má výborný cit pro rytmus a zkouší hrát na klavír.

Když jsem viděla, že se syn nevyvíjí tak, jako jiné děti, začalo dlouhé kolečko vyšetření. Až po dlouhém roce, když mu bylo 3,5 let, lékaři konečně vyřkli diagnózu. Kristiánek má dětský autismus se středně těžkou mentální retardací a vysokou hyperaktivitu, poruchu vnímání svého těla a poruchu chování. Na jednoho je toho až dost.

Projevuje se to u něj mnoha způsoby. Tím základním je, že nemluví. Máme naučeno jen pár základních gest, abychom si řekli alespoň základní věcí, ale syn neudrží oční kontakt a zatím jsme nenašli jiný efektivní způsob komunikace. Za pomocí logopedů a dalších expertů se ho snažíme pomalu rozmluvit, ale děláme jen malé pokroky. Navíc se změnou prostředí dochází vždy k záchvatům. Synovo postižení je tak specifické, že vyžaduje širší záběr pomoci, podpory a vynaložení finančních prostředků.

Již několik málo terapií ukázalo, že je toto cesta správným směrem. Výtěžek sbírky tak půjde na terapie v AUT centru na Praze 5, které si z finančních důvodů nemůžeme dovolit.

Jsem se synem sama. Jeho táta se nepodílí na výchově a ani na placení výživného. Mám schválený jen příspěvek na bydlení a příspěvek na dítě. Příspěvek na péči mi byl zamítnut včetně odvolání. Zkoušíme žádat znovu, protože tato situace není dlouhodobě únosná.

Zkoušela jsem syna ve 3 letech přihlásit do školky, abych mohla docházet do zaměstnání, ale zatím ho nikde díky jeho diagnóze nevzali.

Zlepšení stavu syna a jeho budoucí začlenění do společnosti je v tuto chvíli závislé na terapiích, správné životosprávě, podávání správných vitamínů, které se musí objednávat ze zahraničí, kompenzačních pomůcek a jiných pojišťovnou nehrazených vyšetření, které jsou velmi nákladné. Jelikož jsme ve svízelné finanční situaci nemám, jak synovi pomoci ke zlepšení jeho diagnózy a nezbývají nám prostředky ani na pokrytí běžných věcí jako je oblečení, jídlo, doplatek na nájem, hračky, výlety aj.

Nyní docházíme 2x v týdnu do centra komplexní péče. Zde Kristiánkovi pomáhají v celkovém rozvoji a odstraněním nežádoucích jevů chování. Důležitý je rozvoj komunikace, jelikož je to pro něj základní pilíř, kolem kterého se vše točí a na němž můžeme pak dále stavět. Je společenský, má rád zvířátka, skákání a nadevše miluje vodu, plavání, potápění apod. Přestože je komunikace s ním složitá, rád zkouší počítání a český jazyk hrou. Miluje totiž poznávání písmen. Pojďme Kristiánka podpořit na jeho cestě.

Zbierku dosiaľ podporili 20 darcov

„<3“
1 000 Kč — Erika Hasmuková pred 2 rokmi

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Leni, doufam, ze ti menší příspěvek pomůže, aby jste se měli aspoň trochu lépe a Kristiankovi přeji hodně zdravicka a vlastně i tobě a hodně trpělivosti. “
252 Kč — Michaela pred 2 rokmi

1 221 Kč — Monika pred 2 rokmi

„Přeji ať je sbírka úspěšná, Kristianek to moc potřebuje. Držím palce.“
1 000 Kč — Alena Prokešová pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Hodně sil a lásky ;-)“
800 Kč — Bohdana pred 2 rokmi

„Držte se oba, držíme palce. Auti táta a auti syn :-)“
500 Kč — Calvusníci pred 2 rokmi

„Preji, at penizky pomuzou v dalsim rozvoji a samostatnosti Kristianka. Je to slunicko❤❤❤“
500 Kč — Petra Sorková pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi