Terapeutická dílna Benediktus

Chotěboř / Zbierku organizuje Benediktus z.s. gro.sutkideneb@avolakuos.akdar

0 %

Terapeutická dílna Benediktus

Vybraných 41 778 Kč z 333 000 Kč
Zostáva -1567 dní
13 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 07. apríl 2020

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Dan, Domča nebo Vláďa jsou mladí muži, kteří se narodili s mentálním postižením. Sdílí s námi život v rámci chráněného bydlení, nebo pravidelně dochází do naší komunity Benediktus. Tam v rámci terapeutických dílen společně rozvíjíme jejich pracovní dovednosti a návyky. A protože našich klientů přibývá, začal nám být náš stávající prostor malý. Vrhli jsme se do obnovy podkroví bývalých lázní na Modletíně. Přestože máme velkou část finančně pokrytou, stále nám podstatná část peněz chybí.

Váš dar bude použit na úhradu stavebních prací a nákup materiálu. Do dubna 2020 potřebujeme sehnat 450 tisíc korun, abychom byli schopni celou opravu ufinancovat.

V současné době máme našetřeno okolo 1,3 milionu z darů, 600 tisíc přislíbeno z dotace a 500 tisíc korun v darech stavebního materiálu od výrobců. Stále před námi velký kus, který je potřeba minimalizovat. Ve fotografiích se můžete podívat na stav budovy v letech 2011 a 2013 a proměnu podkroví: stav 2019 vs. aktuální.

ARCHA Benediktus

Jsme komunita, která pečuje o osoby s mentálním i kombinovaným postižením. Vedle sociální služby provozujeme také řemeslnou dílnu pro lidi se změněnou pracovní schopností. Je pro nás důležité zapojovat tyto lidi do výrobního procesu dílen a najít každému místo podle jeho schopností. Působíme v Chotěboři a na Modletíně/Vysočina. Jsme místem, kde klienti nacházejí svůj druhý domov, domov pro vlastní dospělý život.

Zajímá vás, jak naše činnost vypadá? Podívejte se na dokument: Benediktus Komunita s lidmi s postižením

 

Není malého daru. Každá koruna nám pomůže. Bez jednoho z vás by nebyla dlaždička nebo šprušle v zábradlí přístupové bezbariérové lávky, bez druhého zase kus sprchového koutu nebo cokoli jiného... i oceán by byl bez kapek pouští.

 

Děkujeme za finanční podporu a za sdílení sbírky ve vašem okolí.

Poděkování

24. 03. 2020

Děkujeme všem dobrovolníkům za šití roušek!! Zvláště z Chutě z Chotě a Míle K., pomalu se všichni zvykáme na tento nový módní doplněk a tak se vzájemně chráníme. Náš omezený provoz zahrnuje už jen chráněné bydlení. Stavbaři pokračují. Vícepráce se vyčíslily a narůstají. Bude dobře. Přejeme Vám všem pokojnou postní dobu navzdory všemu.

1 kafe pro Benediktus

11. 03. 2020

Věnujete nám Vaši jednu dnešní dobrou kávu?  

Pomozte sobě i nám příspěvkem v hodnotě jednoho kafe … a pak už to bude jako lavina dobra, vsadím dortík … co si dnes v rámci půstu nedám….

Je to jen na Vás:o).

Přidáte-li krátký vzkaz s podpisem dárce a nasdílíte ve svém prostředí, bude těch zdravých káviček víc.

Budu se těšit u nás na Modletíně na tu jednu skutečnou lahodnou voňavou kávu .... co si spolu dáme při prohlídce hotového podkroví aperátu. 

Postní almužna

10. 03. 2020

Křesťanství počítá s tím, že člověk je tělo a duše. Duchovní úsilí proto zapojuje i tělo. Snaha vyjít ze sebe a žít pro Boha a pro druhé nemůže zůstat jen v citu či myšlence, proto konkrétní odepření si nějakého mlsání, jídla či zážitků tělo musí pocítit. Odřeknutí si a šetření pak má smysl, když prospěje druhému, který pomoc potřebuje. Postní almužna pomáhá tomu, kdo se do ní zapojí, pomáhá vládnout jeho duchu nad tělem. Pro ty, kterým pomáhá, je projevem lásky.

Nejen lidé věřící, ale také všichni, kdo se chtějí přidat, jste zváni k účasti na starobylé postní tradici – almužně. Princip je jednoduchý: peníze za požitky, které si během postního období odřeknete, můžete vložit do papírové pokladničky, tzv. postničky. A tu na konci postu přinesete tomu, komu chcete pomoci, nebo do kostela, nebo koukněte nahttps://postnisbirka.diakonie.cz/ ... nebo nám do Benediktu/nebo vložíte na účet sbírky viz níže:o).

Podstatou je tedy, že člověk do malé papírové schránky vloží obnos přibližně ve výši ceny požitku, který si odřekl. A částka, kterou jsme si odepřeli, pak pomůže jiným. 

Postním období letos trvá od 26. února 2020 (Popeleční středa) do 2. neděle velikonoční, která bude 19. dubna 2020. 

Chcete-li pokladničku postničku ala aperát na Modletíně, kde vzniká terapeutická dílna a zázemí, dejte vědět, ještě nějaké máme:o). A jak tam pokračujeme s opravou viz zde.

Zbierku dosiaľ podporili 33 darcov

500 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

2 000 Kč — Karel (alias dědek, jak mi říká Láďa) pred 4 rokmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

„5 aneb pust naruby“
70 Kč — Radka S. pred 4 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

„4.týden půstu..už je to trochu jinak, stále dobře“
70 Kč — Radka S. pred 4 rokmi

„3.týden půstu ... hmmm:o)“
70 Kč — Radka S. pred 4 rokmi

300 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zachraňme Vilíka – čas běží
108 %

Zachraňme Vilíka – čas běží

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!
44 %

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!

Pomozte Tondovi splnit sen a reprezentovat Česko na MS Spartan v Číně!
92 %

Pomozte Tondovi splnit sen a reprezentovat Česko na MS Spartan v Číně!