SPOLUŽIVOT - nový televizní spot na podporu hostitelské péče

Praha / Zbierku organizuje Nadační fond SPOLUŽIVOT zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

SPOLUŽIVOT - nový televizní spot na podporu hostitelské péče

Vybraných 11 002 Kč z 170 000 Kč
Zostáva -29 dní
6 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 18. máj 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Víte, co je HOSTITELSKÁ PÉČE? Že ne? Nebojte, nejste v tom sami… právě proto jsme se rozhodli natočit reklamní spot a vzniká tato sbírka.


V České republice je přibližně 8 000 dětí v ústavní péči, z nichž 4 200 právě teď žije v dětských domovech. Ne každý si troufá nebo má možnost vzít si dítě do pěstounské péče, a přesto chce pomoci. 


A co tedy přesně ta HOSTITELSKÁ PÉČE je...?

Hostitelská péče je málo známá alternativa náhradní rodinné péče. Na rozdíl od adopce či pěstounské péče ale dítě nepřichází do nového domova na každodenní bydlení. Jde o dlouhodobý a opakující se kontakt s dítětem z dětského domova, který funguje na bázi dobrovolnictví. Hostitelskou péči může nabízet rodina, pár i jednotlivec. Nedoporučuje se však pro děti mladší 8 let.

Dítě v hostitelské péči má možnost navázat nový citový vztah, poznat nové vzory chování, zažít fungování běžné domácnosti a vztahů v rodině. Dítě dostane individuální pozornost, lásku, příležitosti zažít úspěchy a rozšíří se mu sociální zázemí. Někdy dokonce POPRVÉ v životě bude přijímáno takové, jaké je, a zažije, jaké to je, když ho má někdo rád.


Ačkoli podpora hostitelské péče lehce roste, pouze 252 dětí má nyní svého hostitele. Proto jsme se s týmem vášnivých jednotlivců rozhodli, že je čas šířit povědomí o této formě náhradní rodinné péče, která málokdy dostává pozornost, ačkoli může změnit životy mnoha dětí. Právě proto vznikl nadační fond SPOLUŽIVOT.PROČ JSME SE ROZHODLI SPOT NATOČIT?

Náš spot je založen na skutečném příběhu dítěte a hostitele. Chceme ukázat jejich odvahu, lásku a sílu, kterou do našeho projektu vkládají. Doufáme, že tyto příběhy inspirují a motivují ostatní k dobrovolnictví a možné změně životního stylu. Spot bude šířen na různých platformách, včetně sociálních médií a televizních kanálů. Jeho cílem je co nejvíce zasáhnout širokou veřejnost a otevřít dialog o této důležité problematice.Projekt SPOLUŽIVOT je založen na osobním příběhu. Spojení mezi hostiteli a dětmi představuje nový životní začátek pro obě strany. Chceme ukázat, že každý z nás může být součástí této proměny a poskytnout lásku a péči tam, kde je to nejvíce potřeba.


Herci: V našem spotu uvidíte skutečný příběh hostitelky Báry a mladého Honzy, kteří sdílejí svůj příběh a zkušenost s hostitelskou péčí. Jejich autentičnost je pro nás klíčová. 


„V dnešní době, kdy na nás ze všech kanálů útočí reklamy, začíná být čím dál těžší běžného člověka zaujmout. Lehce se pak stane, že i takto úžasné projekty, jakými je Spoluživot, nemohou své poslání šířit naplno. Proto si myslím, že je reklamní spot naprosto zásadní. Jsem na celý projekt Spoluživot nesmírně hrdá. Umožňuje propojit jinak tak vzdálené světy ‚běžných lidí‘ a dětí z dětských domovů. Sama jednoho takového kluka z dětského domova v hostitelské péči mám a byl to jeden z nejlepších kroků, který jsem v životě udělala.“

– BARBORA MUDROVÁ


Režisér: Gasper Snuderl je naše tvůrčí síla za kamerou. Jeho zkušenosti a cit pro detail přivádějí náš příběh k životu. Dokázal zhmotnit nejen konkrétní příběh hostitelské péče, ale také podstatu toho, proč je tak důležitá.


Tereza Šindlerová: Terka je srdcem našeho týmu. Její neúnavná práce a oddanost vede náš projekt vpřed a zajišťuje, že naše poselství dosáhne tam, kam má. 

 

„Fascinuje mě, jak zkreslený pohled o stavu ústavní péče jsem dřív měla. Když jsem se rozhodla věnovat svoji pozornost jednomu dítěti z dětského domova, nečekala jsem, že ‚tak málo‘, dokáže rozpohybovat věci jiným směrem. Věřím tomu, že žádné dítě se nenarodí zlé. Věřím tomu, že je možné jim ukázat jinou cestu a narušit tak bludný kruh ústavní péče. Věřím tomu, že i mně hostitelská péče v mnohém pomáhá. Věřím, že to celé má smysl! A proto vznikl projekt  S P O L U Ž I V O T . Jeho cílem je šířit osvětu o hostitelské péči a inspirovat třeba 4 200 lidí. Můžete tomu věřit se mnou.“

 

JAK VYBRANÉ PENÍZE POUŽIJEME?

Peníze, které získáme díky vaší podpoře, budou využity na financování spotu, a pokud se podaří, tak i na další rozvoj projektu SPOLUŽIVOT. Chceme investovat do osvěty, vzdělávacích programů a podpory pro hostitelské rodiny a děti. Vaše příspěvky nám pomohou posunout tuto důležitou věc kupředu a třeba i změní mnoho životů. 


SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Nechte se inspirovat našimi příběhy a podpořte nás na sociálních médiích! Sledujte nás na facebooku, instagramu a síti X, kde budeme sdílet novinky, příběhy dětí i hostitelů a způsoby, jak se zapojit do projektu SPOLUŽIVOT.


Děkujeme Vám za Vaši podporu, a především za to, že jste součástí naší cesty k lepšímu a láskyplnějšímu světu pro všechny děti.

Poděkování dárcům

27. 05. 2024

Jménem Nadačního fondu S P O L U Ž I V O T potvrzujeme přijetí finančního daru a děkujeme za velkorysost, která podporuje poslání fondu, ale především pomáhá dětem z dětských domovů. Vaše podpora jim dává šanci na lásku, bezpečí a lepší budoucnost.

Dar bude použit na úhradu nákladů spojených s výrobou TV spotu propagující hostitelskou péči.

Prosíme, pokračujte ve sledování našich aktivit na sociálních sítích. Vaše zapojení a šíření myšlenky hostitelské péče je pro nás velmi cenné.

Děkujeme, že SPOLU můžeme dávat dětem v dětských domovech šanci na lásku!

S díky,

 

Tereza Šindlerová

zakladatelka Nadačního fondu S P O L U Ž I V O T

www.spoluzivot.cz

Patrón zbierky 2

Barbora Mudrová

Patronkou sbírky je herečka Barbora Mudrová.

DP236

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 2302302388/5500 s variabilním symbolem 236. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Zbierku dosiaľ podporili 7 darcov

„Darovat“
252 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

4 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

„Hodne stesti!!“
4 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

„Držím palce!“
1 221 Kč — Milan Krátký pred 2 mesiacmi

500 Kč — Sylvie pred 2 mesiacmi

„❤️tohle má pro mě velký smysl. Moc vám fandím. “
777 Kč — Pavla S. pred 2 mesiacmi