Spolehlivé auto pro aktivního vozíčkáře Jirku

Cheb, Luby / Zbierku organizuje Jiří Sucharda zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Spolehlivé auto pro aktivního vozíčkáře Jirku

Vybraných 0 Kč z 270 000 Kč
Zostáva -11 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 11. máj 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Jiří a je mi 37 let. Osudový zlom v mém životě přišel, když mi byly dva roky. Lékaři u mě diagnostikovali závažnou poruchu kostního vývoje: genetické onemocnění Osteogenesis Imperfecta IV. Vím, je to složitý název, ale co to pro mě vlastně celý život znamená? Jen pouhé šlápnutí třeba na kostičku = okamžitý odjezd do nemocnice. Jakýkoliv náraz nebo pád z vozíku, na kterém se kvůli své nemoci pohybuji od 6 let, mi způsobí zlomeninu. Navzdory nepřízni osudu jsem ale nerezignoval!

 Vystudoval jsem ekonomickou školu, pracoval jsem na různých místech i pozicích a od mládí hraju stolní tenis: dokonce v soutěži se zdravými spoluhráči.

 Mým snem je nyní pořízení osobního automobilu, který bude upraven na ruční řízení. Současný automobil bohužel už není spolehlivý a je již velice poruchový. Je pro mě ovšem důležitou pomůckou, která mi pomáhá s každodenním dojížděním do zaměstnání, vozením dětí na kroužky a také s cesty k lékaři na pravidelné kontroly.

 S bývalou manželkou máme dvojčata: Zuzanku a Kubíka, letos jim bude 11 let. Po rozvodu jsem se přestěhoval dál od Chebu, kde jsme spolu bydleli, ale tím se můj dojezd (kamkoli) ještě více prodloužil. Se svou aktuální přítelkyní, která trpí roztroušenou sklerózou, se snažíme navzdory všemu, žít aktivním způsobem: pracujeme, sportujeme atp. S dětmi se snažím trávit co nejvíce času venkujen s postupem času jsou naše nároky na aktivní život náročnější (děti rostou a já stárnu).

 Tímto bych rád požádal o Vaši podporu v pořízení osobního automobilu. Sám jsem naspořil 200 000 Kč a dalších 200 000 Kč řeším jako příspěvek na Úřadu práce ČR. Ceníková cena takového automobilu je skoro 1 milion korun, ale po slevě od výrobce bych například auto Škoda Superb Combi mohl pořídit za 760 900 KčV takovém případě mi chybí částka 260 900 Kč. Moc doufám, že se mi tento plán i sen podaří uskutečnit právě s Vaší pomocí. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek na jeho pořízení.

 Děkuji předem všem dárcům a za přečtení těchto řádků.

Jiří

Zbierku dosiaľ podporili 3 darcov

„převod do sbírky Domov bez bariér pro našeho taťku Zdendu“
-625 Kč — znesnáze21 pred 5 dňami

373 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi