Společně umožníme ochrnuté Diance návštěvu lékaře i Zoo

Karviná / Zbierku organizuje Andrea Puškáčová moc.liamg@aerdna.avokcijor

{}
0 %

Společně umožníme ochrnuté Diance návštěvu lékaře i Zoo

Vybraných 2 222 Kč z 400 000 Kč
Zostáva 18 dní
1 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 22. október 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Sbírku organizujeme pro Dianku, která se bez auta s pomocí maminky není schopna nikam dopravit. 

Příběh Dianky upoutané na lůžko

Dianka se narodila jako zdravá holčička, ale v půl roce svého života prodělala herpetickou encefalitidu. Následkem toho je upoutána na lůžko. Nicméně už od narození je to bojovnice a obdivuhodná slečna.

Po prodělání prvních epileptických záchvatů bylo jasné, že nebude nikdy chodit. Mamince byla nabídnuta operace šlach, která měla s hybností nohou pomoct, toto však Diance místo pomoci její ochrnuté nohy navíc ještě zkroutilo. Dianky vývoj se zastavil vlivem jejích neustálých epileptických záchvatů. I když je Dianka již dnes dospělá, je na úrovni jednoročního miminka. Maminka jí proto zajišťuje 24hodinnový dohled a péči. V této chvíli Dianka hýbe pouze pravou rukou, jinak je kompletně ochrnutá. 

Rádi bychom pomohli Diance a její mamince získat auto, se kterým jí budou moci vozit do školy a ulehčit jí tak cestu v nikdy nekončícím maratonu návštěv lékařů, rehabilitací, lázní, ale také pomoci zajistit trochu normální život např. návštěvou Zoo, kterou Dianka miluje. Zároveň jí chceme zpříjemnit nejen cestu, ale i zlepšit kvalitu života.

Rehabilitace jsou pro Dianku doživotní záležitostí, bez těch se prostě neobejde. Ale dostat se kamkoliv je v tuto chvíli pro ni velmi náročné.

Dianky maminka bude zároveň žádat o příspěvek na motorové vozidlo od úřadu práce, který je 200 tisíc Kč. Toto však nestačí na pořízení auta, které bude moci Dianku převážet i včetně jejího invalidního vozíku, kvůli kterému potřebuje velké a bezpečné auto, jehož kufr umožňuje takovýto převoz. Do kufru se pak musí udělat úprava na přichycení vozíku, která se také hradí. Nezmiňujeme ani to, jak se v ceně auta odráží dnešní nedostupnost a velká poptávka.

Rodina Dianky by nikdy sama nepožádala o žádné dary. Proto jsme to vzali do vlastních rukou a chceme jim společně pomoci! Rodině aktuální situaci ztěžují neočekávané výdaje za lázně a rehabilitace po zlomenině nohy (které bohužel nejsou plně hrazeny, jak pojišťovny rády uvádí). Chtěli bychom za ně proto touto formou požádat o jakoukoliv finanční pomoc.

Víme, že v dnešní době se děje spousta špatného, chceme tímto pomoci alespoň jednomu človíčku, který toto nesmírně ocení.

Všem nesmírně děkujeme za jakoukoliv pomoc :-) 

Zbierku dosiaľ podporili 2 darcov

„❤️“
222 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami

2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami