Společně rozmluvíme Jasmínku

Brno / Zbierku organizuje Jana Kovaříková su.kiravok@anaj

{}
0 %

Společně rozmluvíme Jasmínku

Vybraných 11 495 Kč z 57 983 Kč
Zostáva -58 dní
20 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. december 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Moje dcerka Jasmínka je milá holčička, která se narodila zdravá, ale po regresi, která nastala po očkování šestikombinací, trpí vývojovou dysfázií, neverbální poruchou PAS a dalšími přidruženými komplikacemi. Bohužel totiž v době očkování neměla vyvinutou mozkomíšní plenu.

Zasaženo bylo nejvíc komunikační a řečové centrum v mozku.

Ještě před regresí Jasmínka používala krátké věty a říkala básničky. Díky náhradní komunikaci od útlého věku se za několik let podařilo, že Jasmínka již všemu rozumí, fyzicky je také velmi šikovná, ráda plave, jezdí na koloběžce, na bruslích. Její problémy jsou hlavně v oblasti komunikace, časem se zlepšuje, ale funkční komunikace se stále nedaří, přestože již používá pár slov a snaží se.

Speciální logopedie hodně pomáhá i naše pravidelné pobyty v lázních zaměřených na intenzivní neurorehabilitace, ale všechny nutné procedury a terapie jsou velmi nákladné a po letech financování už potřebujeme pomoc.

Jsem vděčná za každý příspěvek, který pomůže, protože jsem samoživitelka, a přestože při péči o dceru pracuji, nám peníze stále nestačí. S dcerou chodíme na rehabilitace, logopedii, učíme se spolu, tvoříme a vedu ji k pohybu, který je pro rozvoj mozku a jeho funkcí velmi důležitý.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na tolik potřebné terapie.

Jasmínka má ráda zvířata i lidi, velmi ráda by mluvila a sdílela radosti i starosti, je velmi smutné vidět ji, jak se nedokáže vyjádřit, i když by to moc chtěla.

Její chuť ke komunikaci s okolím mě povzbuzuje k dalšímu úsilí.

Proto vás nyní moc prosíme o pomoc při financování speciálního kognitivního programu, kde dokáží velmi účinně stimulovat řečové centrum. Program je ale velmi finančně náročný, rádi bychom ho absolvovali alespoň celý – trvá 14 dní, ale tamější odborníci mají velké zkušenosti i vynikající technické zázemí pro práci s podobně postiženými lidmi.

Jasmínka má ideální čas na rozvoj dalších dovedností, nyní její mozek velmi dobře zpracovává a dokáže využít získané informace a podněty. Naším cílem je funkční komunikace, aby mohla fungovat mezi lidmi. Prosím, pomozte mi na této cestě, která je pro její budoucnost tak důležitá.

Děkuji.

Zbierku dosiaľ podporili 9 darcov

2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

„Hodně štěstí.“
1 000 Kč — Tomáš Šopík pred 2 mesiacmi

300 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

1 500 Kč — Anonymný darca pred 8 mesiacmi

„To půjde “
2 222 Kč — Standa a Jiřinka pred rokom