Společně rozchodíme Zuzanku!

Tachov / Zbierku organizuje Jaroslav Švábek zc.liame@kebavs.valsoraj

{}
0 %

Společně rozchodíme Zuzanku!

Vybraných 1 373 Kč z 97 536 Kč
Zostáva 7 dní
1 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 29. apríl 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Příběh naší holčičky Zuzanky již někteří z vás znáte. Když byly naší ochrnuté holčičce 4 roky, nerozuměla tomu, proč je důležité tolik rehabilitovat. Motivovat ji, aby si nechala pomoci bylo velmi těžké, ale nevzdali jsme se a společně bojujeme. Absolvujeme cvičení, masáže, ergoterapie, manuální terapie, magnetoterapie, motomed a další.


Zdárně rehabilitovat je možné jen v týmu domácích i zahraničních specialistů, kteří se dokážou chovat jako jedna rodina. Dítě pak najde klid, spolupracuje, dělá neuvěřitelné pokroky.

Zuzanka se narodila v 34. týdnu těhotenství, byla jí diagnostikována dětská mozková obrna – spastická diparéza. Začali jsme zjišťovat, jak jí pomoci a dostali se k neurorehabilitaci. Zuzanka byla ve všech motorických činnostech pomalejší než ostatní děti, nebo je nezvládala vůbec. Ve 4 letech Zuzanka poprvé absolvovala neurorehabilitaci a s celým průběhem i výsledky jsme byli nadšeni!


Rehabilitace ji nesmírně posunula vpřed a z dítěte, které jezdilo pouze v kočárku je nyní 12letá slečna, která chodí s oporou, a dokonce ujde i několik kroků sama.

Pamatuji si, jak se Zuzance v průběhu terapie poprvé podařilo postavit, jindy se poprvé odvážila bez dopomoci přejít žíněnku. Začala znatelně lépe došlapovat na paty, což je pro správný vývoj chůze a držení těla velmi důležité, a předchází se tak deformacím kyčlí a páteře. Dnes navštěvuje již 6. třídu základní školy, a to i díky asistentce, bez které by se ve škole zatím neobešla. Věnuje se i jízdě na koni, což jí nesmírně baví a v budoucnu by se v tomto sportu chtěla více zdokonalit. Díky vaší pomoci mohla absolvovat předešlý cyklus terapie, který ji posunul mílovými kroky kupředu, ale je potřeba vytvrat a nepolevit. Bohužel, náš rodinný rozpočet na toto nestačí a proto vás prosíme o pomoc.


Jak sbírka pomůže?

Aby se mohla Zuzanka i nadále posouvat, tak potřebuje intenzivní 2týdenní neurorehabilitaci min. 2x do roka a aspoň 1x týdně udržovací rehabilitaci.


Tyto terapie nehradí zdravotní pojišťovna a jeden cyklus stojí cca. 80 000 Kč.

Budeme vám vděčni za jakoukoli pomoc. Bude důležitým stupněm ve zdravotních pokrocích naší dcery. Věříme a nikdy nepřestaneme, že jednou bude vést samostatný a nezávislý život.

Děkujeme.

Patrón zbierky 1

2773

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2773. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

Zbierku dosiaľ podporili 2 darcov

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

373 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi