Speciální kočárek pro Mirečka s dětskou mozkovou obrnou

Mikulov / Zbierku organizuje Lucia Opelková zc.manzes@avoklepo.aicuL

{}
0 %

Speciální kočárek pro Mirečka s dětskou mozkovou obrnou

Vybraných 40 111 Kč z 40 000 Kč
Zostáva -577 dní
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. september 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Náš malý Mireček se narodil předčasně v 35.týdnu. V těhotenství jsem měla těhotenskou cukrovku, což mělo za následek, že byl Mireček mimořádně veliký a rostl dál opravdu rychlým tempem. Proto bylo rozhodnuto, že musí ven. V 8. měsíci měl 52 cm a 3 960 g.

Bohužel, hned v prvních dnech dostal infekci krve. Po 3 týdnech, kdy pořád žádná antibiotika nezabírala a doktoři si už nevěděli rady, udělali kontrolní ultrazvuk, kde se ukázalo, že měl krvácení do mozku a až po 4 týdnech jsme mohli domů. Čekaly nás poslední, kontrolní odběry a vyšetření stejně jako poslední ultrazvuk. Bohužel pro nás neměli dobré zprávy. Sraženina v mozku se vstřebala, ale zanechala za sebou paseku. Mozek zůstal poškozený. Okamžitě po návratu z porodnice jsem s Mirečkem začala cvičit Vojtovu metodu, bohužel byl mozek poškozen natolik, že ani včasné cvičení nedokázalo zázrak. Diagnóza našeho syna zní – mozková obrna.

Dnes je Mirečkovi 2,5 roku, ale mentálně a fyzicky je na tom stejně jako malé miminko.

Neumí chodit, obsloužit se, neumí mluvit, stěží si dokáže na pár krátkých minut sednout, ale ani posazení není správné. K tomu všemu díky hypotonii – ochabnutí svalů a strabismu – oční vada i špatně vidí, a tak je velmi těžké ho jakkoli stimulovat.

Veškerý svůj čas se tak snažím využít na cvičení a stimulaci a doufám, že čím víc toho do něj dostanu, tím větší jsou jeho šance na "normální" život.

Nicméně i s takovým postižením je potřeba ven na vzduch, a to je pro nás obrovský problém.

Jak sbírka pomůže?

Klasický kočárek je pro Mirečka nevhodný, nepohodlný – nemůže v něm sedět a po delší době ho bolí záda a procházky jsou pro nás spíš noční můrou než odpočinkem.

Potřebuje speciální kočárek, který si bohužel kvůli napjatému rozpočtu a nákladným terapiím nemůžeme dovolit. Pojišťovna ho totiž hradí jen částečně.

Výtěžek této sbírky půjde na doplatek kočárku. Polovinu hradí pojišťovna a s druhou polovinou potřebujeme pomoct, a tak vás ve jménu Mirečka, který má pořád šanci žít naplno, pokud dostane příležitost, prosíme o podporu.

Děkujeme.

Poděkování

20. 10. 2022

Rádi bychom poděkovali všem dárcům za velikou pomoc a podporu sbírky! Bez vás bychom to nezvládli. Díky vám bude mít Mireček kočárek, který potřebuje 🙏

Děkujeme všem 🙏

31. 08. 2022

Moc rádi by sme poděkovali všem, kdo se zapojil do sbírky. Nečekali sme, že se podaří tak rychle vybrat potřebnou částku 🙏 sme vám všem neskutečně vděční. Jakákoliv částka nad rámec původní sumy půjde na další nákladné terapie, které Mirečka posunou zase o krůček dál. Děkujeme 🥰🙏

Zbierku dosiaľ podporili 49 darcov

252 Kč — AK pred 2 rokmi

2 000 Kč — Jana s mamkou pred 2 rokmi

„Kamarádi jsme, ale dluhy si plaťme 😇 “
4 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Drzim palce🙏🏼“
500 Kč — Alena pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 000 Kč — Irena Brožová pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Držte se ❤️“
121 € — Radim pred 2 rokmi

777 Kč — ODDECHOFF pred 2 rokmi