Schodolez pro mou maminku

Česká Republika / Zbierku organizuje Lenny Trčková moc.avokcrtynnel@ofni

0 %

Schodolez pro mou maminku

Vybraných 134 761 Kč z 133 100 Kč
Zostáva -780 dní
101 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 09. január 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Vždycky závidím svým kamarádkám, když mi vypráví o tom, jak jezdí se svou mámou na dovolenou, cestují po cizích krajích, chodí na procházky a do kaváren. Já si v posledních letech vážím toho, že spolu můžeme trávit čas v obýváku u televize, u jídelního stolu v kuchyni nebo v koupelně při mytí vlasů. Nikam jinam se totiž bez schodolezu nedostaneme.

To je pomůcka, která pro nás dvě znamená svobodu. Svobodu alespoň v tom, že díky němu sjedeme tři patra schodů bez výtahu a můžeme spolu ven. Sice s vozíčkem, ale ven. Pro někoho docela obyčejná věc, pro mne něco, co si přeju jako malé dítě k Vánocům. Jít s mámou někam mimo pár stěn jejich bytu.

A jsou to pro mě tak cenné chvíle, že jsem se rozhodla jít s kůží na trh a založit pro ni sbírku. Už před pár lety do našeho života přišla změna v podobě několika zdravotních zákroků a operací nohy, díky kterým se maminka musela doslova znovu naučit chodit. Od té doby je pro ni těžké vyjít schody. K tomu se přidalo i zrakové postižení.

Na začátku tohoto roku maminka znovu onemocněla a po měsíci stráveném na lůžku v nemocnici, nemohla ani sama vstát. Na mou žádost jsme ji nechali propustit z nemocnice s tím, že se o ni budeme starat sami. Začínali jsme opravdu od nuly. Pomáhala jsem jí do sedu, učila ji vstávat a krůček po krůčku znovu chodit, pomáhala jí s hygienou. Díky charitě jsme zvládli alespoň převazy ran, ale jinak zůstávalo vše jen na mně a tátovi, pro kterého je to už fyzicky i psychicky velmi náročné.

Postupně se nám povedlo maminku znovu postavit na nohy, pořídili jsme na své náklady mnoho zdravotních pomůcek, půjčili jsme i různé typy chodítek, ve kterých ušla aspoň pár kroků. Problémem ale bylo jakékoliv vyšetření mimo domov. Mohli jsme si zavolat sanitku, ale už nám nikdo nepomohl se snesením a vynesením nahoru.

Začal tak kolotoč hodný produkční agentury. Začala jsem přemýšlet, jak to celé ulehčit a objevila skvělou pomůcku – schodolez. Zapůjčila jsem si jej a následně o něj i zažádala. Po čtyřech měsících ale přišlo rozhodnutí, že je naše žádost zamítnuta, přestože má maminka průkaz ZTP a zcela objektivně by na něj měla mít nárok.

Maminka je obrovská bojovnice, přestože si toho už tolik zažila a tuto vlastnost jsem po ní evidentně zdědila. Proto se nevzdáváme a rády bychom vás touto cestou požádaly o pomoc na zakoupení schodolezu, který by nám umožnil spolu zažívat to, co je pro ostatní běžné. Chodit spolu ven.

Zároveň bychom rády v rámci Štědromocné sbírky pomohly i ostatním pečujícím, protože si uvědomujeme, jak cenná a důležitá je vzájemná laskavost a jakákoliv i malá pomoc.

Jestliže se tedy rozhodnete podpořit nás, pomůžete tak zároveň i dalším lidem. Pokud se nám podaří vybrat více peněz nad rámec naší sbírky, chceme pomoci i ostatním pečujícím, kteří pomoc potřebují.

Jestli tedy můžu mít letos jedno vánoční přání, pak je to: mít schodolez a vzít maminku zase ven.

Moc děkujeme<3

03. 01. 2022

Milí kamarádi, přátelé, podporovatelé a přispivatelé do naší sbírky na schodolez...Z celého srdce vám s maminkou děkujeme za tu obrovskou vlnu podpory, která nás dojímala s každou vaší zprávou, s každým příspěvkem, ale i sdílením....Stále ještě jsme z té vlny laskavosti a dobra v nádherném šoku a pomalu se z toho vzpamatováváme. Zpráva o 100% nás zastihla uprostřed vánočních svátků a já to beru jako ten vánoční zázrak, který jsem si pro sebe i maminku přála. Je to ten největší dárek, který jsem si pod stromeček mohla přát a splnil se mi:). Na zázraky věřím celý život, tento zázrak je ale nás všech a o to je to krásnější. Vnímala jsem, jak jste sbírkou žili, jak jste ji i energeticky podporovali, sledovali, jak roste a toho si velmi cením a vážím si vás všech, kteří jste byli našimi vánočními anděli a pomohli nám poskládat to nádherné puzzle. Děkujeme<3

Máme téměř polovinu částky<3

05. 12. 2021

Jste naprosto úžasní:))). Vy všichni, kteří jste přispěli, sdíleli náš příběh nebo se jakkoliv jinak zapojili do naší sbírky, vám všem patří náš obrovský dík. Pravidelně maminku informuji o všech vašich vzkazech, zprávách, slovech podpory, které nás obě dojímají k slzám (já osobně jsem probrečela dojetím prvních pár dnů sbírky). A vzkaz od mé maminky (zatím alespoň takto na dálku), že vám všem děkuje, že jste moc hodní a že si toho nesmírně váží a myslí i na ostatní, kteří by takovou pomoc také potřebovali. A já se k tomu připojuji a děkuji za mě i za maminku. Věřím, že se nám cílová částka pomůže společně vybrat a třeba i něco navíc pro ostatní:))). Už proto, že jsou Vánoce, věřím v zázraky minimálně trojnásobně. DĚKUJEME<3

Zbierku dosiaľ podporili 104 darcov

444 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Mirek pred 2 rokmi

373 Kč — Radka pred 2 rokmi

„Přeji krásné procházky s maminkou. Rodina je to nejcennější. ❤️ “
3 000 Kč — Kristina Proučilová pred 2 rokmi

„Přeji hodně štěstí!“
373 Kč — Štěpánka Švejdová pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

777 Kč — libor pred 2 rokmi

„Sliby se maj plnit, nejen (p)o Vánocích. #2 pro šťastný 22“
236 Kč — samasobepanem pred 2 rokmi

3 035 Kč — Paolo pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
1 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
15 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Nenechme zlo Bez trestu
28 %

Nenechme zlo Bez trestu