Samoživitelka kvůli epilepsii syna nemůže chodit do práce a úřady práce kolabují

Praha / Zbierku organizuje Veronika Soppe zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Samoživitelka kvůli epilepsii syna nemůže chodit do práce a úřady práce kolabují

Vybraných 0 Kč z 40 976 Kč
Zostáva -549 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 12. január 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

S dětmi jsem si prošla domácím násilím ze strany partnera. Měla jsem ale to štěstí, že jsem nám v červnu našla bydlení s dětmi v Praze abych sebe i své 2 děti – téměř 3letého Sebastiana, který je epileptik a 12letého Samuela, který je alergik a astmatik, dostala z dosahu bývalého partnera – agresora.

Věřila jsem, že se o nás dokážu postarat sama, ale bohužel v červnu také diagnostikovali Sebastianovi epilepsii a nasazená antiepileptika nyní přestala zabírat, takže Sebík má opět i 6-8 menších záchvatů denně. Musím s ním být doma a nemohu do práce.

Jelikož kromě 2 dětí mám matku v invalidním důchodu před operací páteře, která chodí jen o chodítku, jsem s kluky sama a Sebík potřebuje mou každodenní péči a nějaká pravidelná práce je momentálně mimo moje možnosti.

Nyní jsme byli opět hospitalizováni a bohužel, ačkoliv mám příspěvek na bydlení potvrzený od úřadu práce – oddělení dávek, tak mi v listopadu nepřišlo nic a v říjnu mi přišla částka snížená.

Do teď bez jakéhokoliv dopisu, hovoru, nebo zprávě v datové schránce. Bohužel malého hospitalizace a moje nemoc mi nedovolí dojet na úřad osobně, ale každý úřední den tam pravidelně volám a píšu e-maily, ale telefonicky se tam dovolat nedá. Nyní tedy čekám na odpověď na email.

Jak sbírka pomůže?

Mám dluh na nájemném a nevím z čeho zaplatím další nájem. Také se nám nedostává peněz na jídlo, nebo léky pro malého. Bohužel, příjem žádný nemám, příspěvek na péči je teprve v řešení (od 07/22), jen staršímu synovi chodí náhradní výživné a na mladšího syna bývalý posílá soudně nařízených 2500,-.

Výtěžek této sbírky půjde na úhradu nájmu a energií.

Opravdu vše na úřad poctivě posílám, zažádala jsem si snad o každou dávku, co šlo, dokonce i o kartu ZTP pro mladšího syna. Jediné, o co jsem ještě nežádala byly dávky hmotné nouze, jelikož když jsem tam v září byla, tak mi paní úřednice vypočítala, že by mi přispěli maximálně do 500,- jelikož jsem v létě ještě probírala rodičovský příspěvek. Nevím už kam jinam se obrátit, a proto se otáčím na vás. Prosím, pomozte mi zaplatit nájem a energie abychom neztratili náš nový bezpečný domov.

Mnohokrát děkuji za jakoukoliv pomoc.

Zbierku dosiaľ podporili 2 darcov

„Převod do sbírky Lukášek s genetickou vadou nemůže cestovat“
-252 Kč — znesnáze21 pred rokom

252 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi