S Ivankou to rozjedeme na invalidním vozíčku

Praha 9 / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

S Ivankou to rozjedeme na invalidním vozíčku

Vybraných 0 Kč z 28 500 Kč
Zostáva -379 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 14. november 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Katka a mám 3 děti. Jedno z nich je moje Ivanka. Ivanka se narodila jako zdravé miminko, ale v 1. roce života jí byla zjištěna Dandy Walkerova malformace – retardace mozku.

Péče o dítě s tělesným i mentálním hendikepem

Nic jsme nevzdali a zkusili jsme, co se dalo. Navštěvovali jsme nejrůznější rehabilitace, lázně atd, ale bohužel je Ivance již 18 let a vůbec se nám nedaří ji postavit na nohy, a tak je odkázána na invalidní vozík. Nemluví, jen čas od času vykřikne pár slov, jako máma, nebo táta a vyžaduje celodenní péči. Dochodila základní školu – 10letou speciální, a teď nastupuje do Paprsku, což je denní stacionář. Tam bude dojíždět prozatím 1x týdně a uvidíme časem, jestli se uvolní kapacita, pak by mohla začít navštěvovat stacionář vícekrát, což by bylo skvělé, protože už teď je problém, že nemůže navštěvovat školu a je kvůli tomu nepřetržitě smutná.

Máme mechanický vozík, ale vzhledem k Ivanky věku a diagnóze je z ní už poměrně těžká slečna, a tak ji již nadále nezvládám tlačit.

Bohužel, mám také své nemoci - potíže s páteří i rukou a procházky s Ivankou jsou pro mě obtížné a bez pomoci někoho dalšího s ní nemohu vyrazit ven.

Výtěžek této sbírky půjde na pohonný motor k vozíčku, který budu moci ovládat já, a tak nám pohon pomůže při každodenních procházkách s Ivankou i bez pomoci ostatních, budu ráda za každou pomoc.

Lékař by Ivance napsal elektrický vozík, ale ten není ve svém stavu schopna ovládat sama. Tento přídavný elektrický pohon bude mít ovládání, které budu schopna ovládat sama.

Ivanka má ještě 2 mladší sestřičky – Kačenku a Nelu, kterým je 5 a 12 let. Ivanka a Kačka mají jiného otce, který je pořád ve výkonu trestu, nestará se a ani se nijak finančně nepodílí na jejich výchově. Naše momentální situace je o to složitější, že můj současný druh také onemocněl.

Budu vám moc vděčná za jakoukoliv pomoc.

Zbierku dosiaľ podporili 8 darcov

„Převod do sbírky Pomozte neslyšící Markétě stát se lektorkou osobního rozvoje pro neslyšící“
-2 325 Kč — znesnaze21 pred 6 mesiacmi

„Přeji mnoho síly a optimismu celé rodině. :-* Zvládnete to!“
373 Kč — Anna pred rokom

„pro Ivanku, aby to mohla rozjet“
1 000 Kč — Dana Ema Hrušková pred rokom

„Držím palce, ať s Ivankou brzo jezdíte! “
200 Kč — Anonymný darca pred rokom

200 Kč — Anonymný darca pred rokom

252 Kč — Ivet pred rokom

200 Kč — Sergej pred rokom

100 Kč — Anonymný darca pred rokom