Řidičský průkaz pro maminku malého Kubíka s hendikepem

Teplice / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Řidičský průkaz pro maminku malého Kubíka s hendikepem

Vybraných 30 000 Kč z 28 890 Kč
Zostáva -184 dní
104 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 22. január 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Tereza, je mi 26 let, a jsem maminka 4letého syna Jakuba. Jakub se narodil ve 39 týdnech těhotenství vyvolaným porodem, při kterém bohužel nastaly komplikace a pár hodin po porodu Jakuba převezli do Nemocnice Most, kde následně byl na novorozeneckém JIPU. Zde nám bylo po 2 týdnech oznámeno, že náš Kubík trpí dětskou mozkovou obrnou.

Začali jsme chodit na neurologii, kde jsme zjistili, že se synovi nevyhnula ani epilepsie a další přidružené zdravotní potíže.

Začal nám kolotoč různých lékařů, vyšetření a rehabilitací.

Jakub je naše jediné a vytoužené dítě. Je to velice šikovný, usměvavý, hravý a přátelský chlapeček, který v současné době dochází do speciální školky, kde má kamarády a chodí tam velice rád.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na autoškolu, abych mohla získat řidičský průkaz, který jako maminka dítěte s hendikepem velmi potřebuji, ale bohužel na něj nemám prostor jakkoli našetřit. Dále půjdou finance ze sbírky na speciální autosedačku.


Syn navštěvuje 2krát ročně lázně a 1x za týden rehabilitace. Je to veliký bojovník s chutí do života. Žijeme sami v malém bytě v Ústeckém kraji, ale tatínek se o Kubu zajímá, bere si ho a pomáhá. Velkou oporou je nám rodina – zejména babička, která nám pomáhá s rozvojem a potřebami pro Kubíčka. Bohužel, ale náklady na veškeré potřebné výdaje a věci jsou vysoké, a proto jsme se rozhodli vytvořit sbírku na řidičský průkaz a speciální autosedačku. Cestování pro nás je obtížné a zdlouhavé, a ne vždy to Jakub zvládá dobře. Dojíždění k lékařům a na další potřebná vyšetřeni je pro nás náročné, většinu vyšetření absolvujeme ve větší vzdálenosti od domovu, kdy cesty autobusem trvají déle než hodinu.

Často se setkáváme s tím, že nás nemohou vzít do autobusu kvůli kapacitě kočárku, který je pro nás však nezbytnou součástí a na další spojení čekáme další hodinu.


Budeme vám moc vděční za vaši pomoc

S velkým poděkováním,

Tereza a Jakub


Jste v podobné situaci? Založte si sbírku zde.

Zbierku dosiaľ podporili 46 darcov

„Tak zaokrouhlíme na 30 ❤️ miluju vás, lásky moje ❤️ “
496 Kč — Hanča K pred 9 mesiacmi

9 000 Kč — Petra Maierová pred 9 mesiacmi

500 Kč — Anonymný darca pred 9 mesiacmi

500 Kč — Kajina a Dana🍀🍀🍀 pred 9 mesiacmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 9 mesiacmi

252 Kč — Markéta s rodinou pred rokom

252 Kč — Jitka pred rokom

„Pro dobrou věc <3 “
332 Kč — Vaclav pred rokom

2 112 Kč — Veru a Stellinka 💗 pred rokom

„✊✊✊“
200 Kč — Kačka pred rokom