Rehabilitace pro našeho Damíka

Přezletice / Zbierku organizuje Lenka Homolková zc.manzes@1avoklomoh.aknel

{}
0 %

Rehabilitace pro našeho Damíka

Vybraných 123 487 Kč z 120 000 Kč
Zostáva -1064 dní
103 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 24. jún 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Damík je náš bobek. A to doslova. V 10 měsících váží necelých 7 kilo, a tak ještě nějakou dobu bude oblékat velikost 68. Moc jsme se na něj těšili a než se narodil, věděli jsme jen o tom, že má lehce zvětšenou pánvičku levé ledviny a je hodně malý. Svému jménu, Damien, které znamená krotitel či pokořitel, dnes dělá velkou čest i přes všechny své zdravotní komplikace na které se postupně přišlo.

Potýká se s vrozenými vadami močového ústrojí a jeho záněty. Levá ledvina mu funguje jen na 30 %. Dále má zažívacími obtíže a velký defekt septa síní srdíčka. V neposlední řadě bojujeme s opožděným psychomotorickým vývojem. Metabolická vada byla vyloučena, ale ještě několik měsíců budeme čekat na výsledky genetického vyšetření. Na sonu mozku se bohužel zjistila pravděpodobná částečná chybějící část spojení mezi hemisférami.

Zásadní je s Damíkem co nejvíce rehabilitovat, dokud má mozek velkou plasticitu. Teď v 10 měsících odpovídá cca 6měsíčnímu dítěti, ale velmi se zlepšuje. Pomocníkem jsou pro nás speciální rehabilitace, které pojišťovny nehradí.

Do života nám vstoupila terapie Feldenkreisovou metodou a neurorehabilitace na klinice Astra, která byla schopná připravit cvičení, které respektuje synova omezení. Oboje jsme vyzkoušeli a cítíme, že to je naše cesta, kterou už ale nejsme schopni sami bez pomoci zvládnout. Nevíme, kam nás dovede a jak bude dlouhá, ale po všech zkušenostech věříme, že to náš syn zvládne. Vám budeme moc vděční za jakoukoli podporu na této cestě.

Řadu měsíců jsme již ztratili a klasické rehabilitace jsou pro nás vzhledem k Damíkovým problémům a reakcím zapovězené. Potkala nás velice špatná zkušenost s Vojtovou metodou. V 6 měsících se otáčel na boky a občas na jednu stranu na bříško, pak jsme začali rehabilitovat a po 3 týdnech rehabilitací už jen ležel na zádech, na řadu doteků reagoval bolestivě, nespal a nechtěl se na jednu stranu vůbec kojit. Zachránil nás až soukromý lékař, který jej na několikrát pomohl odblokovat.

Pomozte nám prosím dát našemu synovi co největší šanci na dobrý život.

Aktuální informace

31. 07. 2021

Ahoj/ Dobrý den všem, hodně se nás ptáte, zda a jak už rehabilitujeme. Rozhodli jsme se, že Damíkovi založíme stránku, kde si vše budete moci přečíst a prohlédnout i fotografie. Jedná se o FB skupinu "Vlče Damien" Vlče Damien | Facebook


Poděkování

06. 06. 2021

Chci Vám všem od srdce poděkovat za neskutečnou vlnu podpory, kterou jste nám v posledních dnech vyjádřili a také za vzkazy, které se mě hluboko uvnitř velmi dotkly. Damik měl tento týden začít rehabilitovat a chtěla jsem k poděkování přidat fotku z průběhu, ale osud nám zas nakonec zamíchal karty úplně jinak. 

 

Začala jej trápit zadní rýma a v pátek si nás pozvali do nemocnice kvůli výsledkům genetického vyšetřeni. Z něj vyšlo, že za vším stojí velmi vzácný Wolf-hirschhornuv syndrom. 

 

Cesta před námi je dlouhá a nebude nejspíš lehká, budeme se všichni snažit ji společně s láskou kráčet kamkoli nás povede, a tím spíše ještě jednou děkujeme za obrovské ulehčení a pomoc na jejím startu. Damik, Lenka, Standa a Evelinka

Zbierku dosiaľ podporili 152 darcov

500 Kč — Markéta K. pred 3 rokmi

500 Kč — Petr P. pred 3 rokmi

212 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Přeji vám, ať najdete jeden ve druhém sílu na tu dlouhou cestu a, ať potkáte samé dobré lidi, kteří vám pomůžou.“
1 000 Kč — Jája s rodinou pred 3 rokmi

500 Kč — Jana Bohatová pred 3 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Pozdrav pro Damíka :-)“
1 000 Kč — Centrum Grantové Podpory s.r.o. pred 3 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

300 Kč — Dlouhani pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!
10 %

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!
183 %

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!
688 %

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!