Rehabilitace pro Ivetu

Praha 9 / Zbierku organizuje Iveta Valová zc.manzes@avolavatevi

{}
0 %

Rehabilitace pro Ivetu

Vybraných 55 526 Kč z 52 000 Kč
Zostáva -900 dní
107 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 04. február 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Iveta. Je mi 52 let. Přišla jsem na tento svět dříve, v 6 měsíci, ale jako zdravé dítě. Do 2 let jsem chodila, ale pak mi diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Od 3 let jsem vyrůstala v ústavu pro tělesně postižené v Bratislavě. S rodinou jsem byla v kontaktu jen o prázdninách.

Rehabilitovala jsem jen v rámci daných možností, takže jsem se ze stavu ležící osoby posadila na vozík.

Vystudovala jsem základní školu a gymnázium. Po škole jsem se odstěhovala z malé vesnice na Slovensku do Prahy, kde jsem měla větší možnost žít šťastný a naplněný život, navzdory mému hendikepu.

Musela jsem se o sebe postarat. Našla jsem si práci, samostatné bydlení, udělala jsem si řidičák, to moje možnosti rozšířilo a mohla jsem žít běžným životem. Při práci mi ale nezbýval čas na rehabilitaci a ani jsem nepociťovala velkou potřebu, ale časem se začalo projevovat tuhnutí svalů a kloubů a s tím přicházely i bolesti.

V současné době je pro mě rehabilitace nutností k udržení mého zdravotního stavu.

To, co mi dříve nedělalo problém, teď už problém je. Jednostranná zátěž zádových svalů při celodenním sezení na vozíku mi způsobuje bolesti. Naložit a vyložit vozík do auta, nebo se otočit z boku na bok je už hodně namáhavé.

Nemám nikoho, kdo by se o mě mohl postarat, vlastní rodinu ani děti nemám, a tak jsem začala hledat cestu, jak svoje tělo podpořit, abych byla co nejdéle schopná se o sebe postarat sama. Chodím na speciální masáže, díky kterým se moje tělo probouzí a ukázalo se, že je tu možnost vrátit tělo do běžného fungování, a to vhodným způsobem rehabilitace – neurorehabilitací.

Neurorehabilitace mi přinese nejen úlevu, ale i možnost zlepšení stávajícího stavu.

Zdravotní pojišťovna ale neuro fyzioterapii nehradí. 14 dní rehabilitace přizpůsobené přímo pro mě stojí 52 000 Kč. To si bohužel z mého rozpočtu nemohu dovolit. Zejména v současnosti, kdy jsem přišla o zaměstnání, a tedy i o větší část příjmu. Nyní žiji jen z invalidního důchodu.

Proto se s důvěrou obracím na Vás s prosbou o finanční příspěvek na výše zmíněnou rehabilitaci. Věřím, že mi tak pomůžete nejen od bolesti, ale budu pak moci naplno fungovat v běžném životě a budu mít i sílu znovu nastoupit do práce.

Děkuji.

Ještě jednou VELIKÉ DĚKUJI ze srdce všem s dárcům

16. 03. 2022

Děkuji opravdu ze srdce všem svým neznámým dárcům , rodině, blízkým přátelům a kamarádům za obrovskou podporu. Mám obrovskou radost, že se nám společně podařilo v této sbírce dojit do cíle. Kam se můj život a tělo posunulo díky Vaší pomoci je vidět z fotky. To co prožívám v srdci se nedá napsat do slov.

Mnozí víte , že se nevzdám a hledám novou cestu jak jít dál. Děkuji za radost a možnost i díky vám se můj život posunul a můj sen se po malých krocích plní

Děkují všem dárcům. Dosáhněme spolu víc? Věřím, že chcete být u toho.

27. 01. 2022

Milí moji dárci známý i neznámý děkuji Vám z celého srdce. Mám velikou radost, že díky vám sbírka dosáhla 100% . Nesmírně si to vážím a věřím, že mně rádi podpoříte na mé nové cestě. Tohle je první etapa.

Jsem si vědomá toho, že je to dlouhá cesta. Pro mně osobně životní výzva. Pro dosažení nejlepšího výsledku je potřebná další rehabilitace. Nebude to za měsíc ani za dva, ale můj cíl je velký. Mám další termíny neurorehabilitace březnu a květnu, proto bych ráda ve sbírce pokračovala.

Uvědomuji si, že bez vaší obrovské podpory a sdílení by to nebylo možné.

Všechny dárce budu informovat a dělit se o své pokroky. Věřte mi já se nevzdám. Už mám vyhlídnuté chodítko věřím, že budu v jiné poloze než jsem zvyklá. Děkuji vám za vaši obrovskou podporu.

Zbierku dosiaľ podporili 59 darcov

2 136 Kč — znesnáze21 pred 2 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„haleluja “
1 000 Kč — už 100 % pred 3 rokmi

„Vřelé díky Janě Mitasové. Je to anděl.... “
1 200 Kč — Hana Sluková pred 3 rokmi

„Hodně sil ;-) Máte můj respekt, že to nevzdáváte!“
200 Kč — Zdenka pred 3 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Ivetko, jste statečná žena a vyhrajete. Držím palce. Laďka Budilová“
2 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Ať se Ti daří, Ivetko.“
200 Kč — Markéta Vlková pred 3 rokmi

„Ivetko, ať se ti dobře daří :-)“
1 221 Kč — Leoš a Monika Princlovi pred 3 rokmi

373 Kč — 😘 pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zachraňme Vilíka – čas běží
109 %

Zachraňme Vilíka – čas běží

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!
46 %

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!

Pomozte Tondovi splnit sen a reprezentovat Česko na MS Spartan v Číně!
92 %

Pomozte Tondovi splnit sen a reprezentovat Česko na MS Spartan v Číně!