Psí asistent pro Jardu a Petru

Praha 9 / Zbierku organizuje Jaroslav Zaorálek zc.murtnec@kelaroaz.valsoraj

{}
0 %

Psí asistent pro Jardu a Petru

Vybraných 263 454 Kč z 250 000 Kč
Zostáva -695 dní
105 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 20. máj 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Vážení dárci, 

jsme Jarda a Petra, už přes dvacet let společně tvoříme manželský pár. Spolu jsme si sedli. V životě. I na vozíky. V boji s handicapem nám celá léta pomáhají asistenční psi.

Do nedávna jsme se naplno radovali z pomoci našich dvou asistenčních pejsků. Tomu hnědému labrouškovi na úvodní fotce je 9 a kus. Jeho parťákovi z řad Border kollií je 11 a kousek. Kluci si už žel zaslouží psí důchod.

Dostali jsme schválenou možnost dostat za ně nástupce od Střediska výcviku vodících psů v Praze - Jinonicích. Potvrzená cena nového pomocníka je 240 000 Kč.

Oba kluci nám jsou nezbytnou pomocí při nakupování i v péči o domácnost. Vytahují prádlo z pračky, přenáší mezi námi potřebné věci např. při úklidu. Podávají jakékoli upadlé předměty. Dokáží pomoct, když je potřeba rozsvítit světlo, otevřít a zavřít dveře. Venku nás nesčetněkrát vytáhli z průšvihu při zapadnutí vozíku do bahna nebo štěrku. Naši milovaní pomocnicí nás doprovází u lékařů, na pochůzkách, v přírodě, u přátel a na výletech.

Náš život si bez pomoci asistenčních pejsků nedovedeme představit. Nahrazují nám naše nohy, doplňují naše ruce a svou obrovskou láskou nám dodávají i spoustu energie potřebné k tomu, to všechno zvládat. Pomozte nám prosím složit částku 240 000 Kč.

Moje žena Petra se narodila v roce 1977 a odmalička bojuje s následky vitaminoresistentní rachitis. V minulosti byla schopná pohybovat se na velmi krátkou vzdálenost pomocí dvou francouzských holí. Dnes již důsledky primárního onemocnění pokročily natolik, že používá mechanický invalidní vozík po interiéru a venku se pohybuje na elektrickém invalidním vozíku.

Já se narodil v roce 1979 s krvácením do mozku. Od té doby mám dětskou mozkovou obrnu. Zdravotní stav se mi v průběhu let zhoršuje. Dříve jsem byl také schopen chůze o 2 francouzských holích na velmi krátké vzdálenosti. Dnes jsem už taky odkázaný na pohyb pomocí mechanického invalidního vozíku po interiéru a pomocí elektrického vozíku po venku.

Spolu s Petrou žijeme samostatně v Praze v bezbariérovém bytě, který patří městu. Oba jsme v plném invalidním důchodu. Snažíme se svoji finanční situaci zlepšit zaměstnáním na drobný částečný úvazek, ale takhle velkou částku nejsme schopni dát dohromady.

Předem děkujeme za pomoc s úhradou za nového psího pomocníka, který je vyfocený na další přiložené fotografii.

Jarda a Petra

Poděkování

17. 05. 2022

Děkujeme❣️ Děkujeme❣️Děkujeme❣️

Velmi si vážíme Vaší podpory a jsme moc vděční! Nemáme dost slov na to, abychom to zcela vyjádřili.

Prostředky, které se nasbírají nad rámec ceny nového pomocníka, budou použity k podpoře našich obětavých pomocníků v psím důchodu.

Egonek pilně cvičí

05. 03. 2022

Milí dárci, z celého srdce Vám chceme poděkovat za Vaši podporu!

Přidáváme do Galerie fotečku, na které je Egonek již v postroji jako pes asistent, kterého nám, jak víte, připravuje Středisko výcviku vodících psů v Praze - Jinonicích.

Zbierku dosiaľ podporili 170 darcov

1 500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

2 000 Kč — Jana Müllerová pred 2 rokmi

„máme vás rádi, s láskou a radostí sestry z Plzně (2. Korinťanům 9:7)“
3 500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Kéž vám Jehova žehná, a stále vás opatruje. Jan 13:35 “
500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Těším se, až jednou nebudou vozíky třeba a půjdeme si spolu zaběhat 😊“
1 221 Kč — Dobře se známe 😉 pred 2 rokmi

„Jste pro mě velkým povzbuzením 🤗“
400 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

10 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Máme Vás moc rádi❤️“
400 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

2 000 Kč — Tomáš Černý pred 2 rokmi