Prvé krôčiky pre Rebečku

Slovensko / Gajary, Malacky / Zbierku organizuje Ingrid Slámová moc.liamg@15avomalsdirgni

{}
0 %

Prvé krôčiky pre Rebečku

Vybraných 0 € z 3 000 €
Zostáva -309 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 12. august 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsme rodiče 4leté Rebečky – věčně usměvavého sluníčka, které do našich životů přineslo to nejdůležitější. Přišla na tento svět, aby nás mnohému naučila. Především upřímné radosti ze života, kdy i ta nejbizarnější věc dokáže učinit její čistou dušičku šťastnou. Naučila nás pokoře a vážit si svého života i v těch nejtěžších chvílích. Proto se jí to snažíme oplatit zkvalitněním jejího života na tomto světě, aby se radovala ještě více, a ještě upřímněji než dosud. Protože ona si to opravdu zaslouží.

Rebeka se narodila s podezřením na Downův syndrom, po porodu byla resuscitována, první 2 měsíce života přežila na JIPce.

Během tohoto období absolvovala 2 operace očí kvůli šedému zákalu. Další operace nás čeká v září. Diagnózy přibývaly každým dnem. Potvrdil se Downův syndrom, krvácení do mozku, hypotonie, zmiňovaný šedý zákal, neprůchozí nosní přepážka, která způsobila, že Rebeka potřebovala podpůrnou léčbu kyslíkem. Další rána přišla po vyšetření emise uší, které potvrdilo poškození sluchu.

Momentálně je Rebecka nechodící. Zrak musíme stimulovat nepřetržitě, protože rozezná jen světlo a tmu. Dostala naslouchátka, a konečně tak může alespoň částečně začít poznávat svět kolem sebe.

Jak sbírka pomůže?

Na základě doporučení denně cvičíme klasická domácí rehabilitační cvičení, jako Vojtovu metodu či orofaciální stimulaci. Snažíme se, jak jen to jde, ale přece jen nejsme profesionálové, kteří by Rebečce opravdu pomohli.

Bohužel, neurorehabilitační pobyt, který Rebečka nyní potřebuje je zcela mimo naše finanční možnosti a musí se opakovat 3x ročně. Jeden takový pobyt je pro nás náklad ve výši až 3000 eur. Žijeme na Slovensku a zaměstnán je jen manžel, protože já pečuji o Rebečku 24/7. Staráme se také ještě o 2 starší úžasné dcery, které se dokázaly pro svou sestru vzdát typického dětství, a pomáhají, jak jen mohou. Všichni společně děláme, co můžeme, ale na potřebné neurorehabilitace nemáme šanci našetřit.

Prosím, pomozte nám přispět našemu sluníčku, aby měla naději alespoň na o něco kvalitnější život. Budeme vám velmi vděční za jakoukoliv pomoc