Pro maminku Lucku s roztroušenou sklerózou

Praha / Zbierku organizuje Lucie Mollinari zc.manzes@iranillomeicul

{}
0 %

Pro maminku Lucku s roztroušenou sklerózou

Vybraných 87 503 Kč z 70 000 Kč
Zostáva -849 dní
125 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 25. január 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Lucka je mladá maminka, která už 15 let bojuje s roztroušenou sklerózou. Nemoc v posledním roce hodně postupuje. Zasáhla jí obě oči. Na levé oko je aktuálně téměř slepá. Ztratila cit v nohách a kvůli nákladné imunosupresivní léčbě je od propuknutí koronaviru v podstatě jen doma, protože se musí chránit před nákazou, což značně omezuje její možnosti si vydělat, stejně tak jako ji v tomto směru svazuje její nemoc.

Roztroušená skleróza za sebou bohužel nechává nenapravitelné škody a v posledních 5 letech to souvisí i s vyhřezlými plotýnkami, které ji opět komplikují pohyb a narušují fungování v běžném životě. Lucka navíc zůstala s dcerkou sama a nemá nikoho, kdo by ji pomohl, což celou situaci ještě zhoršuje po finanční i psychické stránce.

Lucka potřebuje peníze na drahé léky, fyzioterapii a rehabilitaci, psychoterapii a rehabilitační pomůcky na cvičení doma, které by jí pomohly se opět postavit na nohy.

Rehabilitace bohužel pojišťovna proplácí jen do určitě míry na nezbytně nutnou dobu, což nestačí ani k vracení citlivosti a funkčnosti nohou, ani proti bolesti zad.

Navíc Lucka díky své nemoci musí brát imunosupresiva, která jsou velmi drahá. Z části je hradí naštěstí pojišťovna, z části je ale musí Lenka doplácet sama. Co ale pojišťovna nehradí vůbec jsou léky k potlačení vedlejších účinků léčby – proti vypadávání vlasů, proti křečím, žaludečním nevolnostem a proti bolesti. Plus samozřejmě výdaje za cesty do Prahy.

Tím, že bere imunosupresiva, musí být extrémně opatrná a vyhýbat se možnostem nákazy. Měla by jíst pouze 100% čerstvé potraviny vzhledem k riziku zánětu žaludku, hodně větrat a dezinfikovat prostory, což bohužel taky není úplně zanedbatelná částka.

Rehabilitačními pomůckami jsou v Lucky případě myšleny balanční podložka, míčky, stepper, rotoped, posilovací systém, který by pomohl posilovat nohy i ruce.

Lucce by ulehčila také psychoterapie, protože roztroušená skleróza hodně zhoršuje psychický stav.

Vždy se starala o druhé, má doma dva zachráněné kocoury z ulice a tím její pomoc zdaleka nekončí. Cokoliv dělá, dělá pro druhé. Nyní je čas, aby někdo pomohl i jí.

Moc děkujeme za vaše dary, které Lucce zjednoduší každodenní život a pomohou v jejím náročném boji.

 

Obrovské poděkování

21. 01. 2022

102%!

Já nemám slov, jak jste úžasní. Kdyby to můj zdravotní stav dovolil, skákala bych asi až do stropu a pištěla radostí. Nejraději bych každému z Vás poděkovala osobně, obejmula Vás a pomačkala nadšením. Díky všem, co můj příběh sdílí, co na mě myslí a drží mi palce. Jste neuvěřitelní. Díky za naději v lepší zítřky.

Díky všem.

Článek na Refresheru

08. 01. 2022

Poděkování

06. 01. 2022

Chtěla bych poděkovat všem, kteří si přečetli můj příběh a sdílí ho dál. Děkuji všem, kteří přispěli a kteří mi drží palce. Vaše podpora je neuvěřitelná! Chodí mi spoustu krásných zpráv a přání a já jsem za ně neskutečně vděčná. Sbírka je špičkou ledovce, ale taky neuvěřitelnou nadějí, že se můj zdravotní stav alespoň trochu zlepší. Bez vás bych to nezvládla. Přeji hodně zdravíčka a štěstí všem, ke kterým se moje zpráva dostane. Buďte k sobě a na sebe hodní. Díky všem, jste neuvěřitelní.

Zbierku dosiaľ podporili 141 darcov

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Lucinko, přeji Vám, ať je vám lépe.“
300 Kč — Máca - anonymní dárce pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Přeji vám hodně energie a zdraví.:) “
252 Kč — Luci pred 2 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

500 Kč — Tomáš pred 2 rokmi

„Přeji hodně štěstí“
200 Kč — David Svoboda pred 2 rokmi

„Držím palce, Lucko!“
300 Kč — Hanka pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!
8 %

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!
183 %

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!
688 %

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!