Postele pro 4 děti samoživitelky Lenky

Náchod / Zbierku organizuje Lenka Janová zc.tsop@aknelavonaj

{}
0 %

Postele pro 4 děti samoživitelky Lenky

Vybraných 0 Kč z 18 000 Kč
Zostáva -582 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 14. október 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Lenka, jsem na rodičovské dovolené a s 5 dětmi žiji ve dvoupokojovém bytě (1+1). Otec dětí za námi často dochází, ale nebydlí s námi, jsme totiž rozvedení. Bohužel ho vyřadili z evidence na Úřadu práce a ani není zaměstnaný, nicméně i tak se snaží s dětmi pomáhat. Nejmladší Matylda (4 roky) se nám narodila předčasně a vyžaduje proto více péče.

Starší děti mi hodně pomáhají v domácnosti a také s péčí o nejmladší dceru. O to více si zaslouží žít v lepším prostředí, které jim doufám dá i lepší vyhlídky do budoucna.

Matka s 5 dětmi

Matylda snad již brzy půjde do školky, znovu si proto hledám práci. Dříve jsem pracovala jako pomocná síla v kuchyni a uklízečka, pravděpodobně se vrátím k této práci. Můj nejstarší syn Lukáš (18 let) chodí na učiliště a bydlí u přítelkyně. Jeho pět sourozenců bydlí u mě. S Matyldou spíme na gauči v kuchyni a zbytek dětí: Klaudinka 10 let, Sebík 11 let, Nela 16 let a Péťa 15 let, spí společně ve druhé místnosti.

Sebík s Péťou spí na malém rozkládacím gauči, Nela na matraci na zemi a Klaudinka na válendě. Nemůžeme si dovolit větší byt a dopřát dětem jejich vlastní prostor, a tak bych si moc přála, aby měli zatím alespoň své vlastní postele, dobře se vyspaly do školy a byly odpočinuté. Jelikož si toto sama ale nyní dovolit pro ně nemohu, uchýlila jsem se k tomu poprosit dobré lidi. Na sbírku mě totiž doporučila má sociální pracovnice, se kterou mám spolupráci.

Děkuji všem, kdo mým dětem pomohou. Moc si toho vážím.