Postavit se na vlastní nohy, rodina žádá o pomoc

Mariánské Lázně / Zbierku organizuje Michal Bledý zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Postavit se na vlastní nohy, rodina žádá o pomoc

Vybraných 0 Kč z 25 000 Kč
Zostáva -746 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 10. máj 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Dostali jsme se jako rodina do situace, kdy jsme přišli o byt. Majitel bytu, ve kterém jsme bydleli, poslal na revizi statika, který nám zakázal kvůli kritickým bezpečnostním podmínkám v bytě dál bydlet. Propadávala se tam totiž podlaha. A tak jsme se ze dne na den museli odstěhovat i s našimi 4 dětmi.

 Vzali jsme si jen oblečení a vše nezbytné, jako třeba doklady – prostě jen dva kufry a dvě igelitky. Zbytek jsme museli nechat v bytě.

 Šli jsme do vedlejšího města, kde jsme pronajali za poslední peníze penzion, aby naše děti mohly dál chodit do školy. Během těchto dnů jsme i intenzivně sháněli bydlení. Zkoušeli jsme i alternativy, jako azylové bydlení, ale bohužel marně.

Dočasný azyl jsme poté našli u mých rodičů, jenomže zde bydlí i má dospělá handicapovaná sestra. Podmínky pro tolik lidí jsou zde tedy nevyhovující.

 Předchozí byt majitel prodal a nám skoro nic nezbylo. Jak materiálně, tak i finančně. Práci mám, ale město mých rodičů je od našeho, kde jsme bydleli a kde mám i práci, podstatně daleko. Můj zaměstnavatel je velmi vstřícný a místo v práci mi drží, než naši situaci vyřešíme. Naše rezerva se ztenčila a nevíme již kudy kam.

 Abych mohl dále pracovat, živit naši rodinu a děti mohly bezstarostně pokračovat ve vzdělávání, potřebujeme se přestěhovat zpět do Mariánských Lázních.

 Na sbírku nás doporučila naše sociální pracovnice. Tato spolupráce je důležitá především i pro naše děti. Díky jejich intervenci se podařilo, že syn nastoupil na SOU v Plané obor zedník a škola ho velmi baví. Přál by si na ní zůstat a obor řádně zakončit výučním listem. Uvědomujeme si důležitost dokončeného vzdělání pro naše děti a tím zvýšení šance na uplatnění na trhu práce.

 Věřím, že společně jako rodina zvládneme ledacos. Abychom ale dětem zajistili lepší budoucnost, musíme se nějak dostat z této svízelné situace, na kterou sami nestačíme. Proto zakládáme tuto sbírku a se skutečnou pokorou žádáme o finanční pomoc. Budeme vděčni za každý příspěvek.

Děkujeme.