Popovezme Verunku s kombinovaným postižením na její cestě

Bzenec / Zbierku organizuje Klára Frýbortová zc.manzes@avotrobyrfkerecaK

{}
0 %

Popovezme Verunku s kombinovaným postižením na její cestě

Vybraných 0 Kč z 200 000 Kč
Zostáva -593 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 07. september 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Po narození vypadala naše maličká Verunka jako zdravý novorozenec, bohužel však její mozkové komory nebyly dle norem a přišlo se na vrozenou cytolomegavirovu infekci, která trvala více než polovinu těhotenství. Vir napadl jak sluch, tak mozek.

Verunky boj

Naše maličká dceruška tak ve svých 3 dnech podstoupila skoro 1,5měsíční léčbu antivirotiky. Nyní má Verunka kalcifikace, cysty na mozku a úplnou hluchotu. Dcerka má 2 kochleární implantáty i když v 5 letech udělala svůj první krůček, tak nedokáže venku chodit sama bez opory. Je plně odkázaná na speciální kočárek. I přes kochleární implantáty nám však Verunka bohužel nemluví.

Nyní je dcerka v předškolním ročníku speciální mateřské školky pro kombinované postižení. Verunka se ale nevzdává, je to velká bojovnice.

Jak sbírka pomůže?

Mateřskou školku si dcerka velmi oblíbila. Bohužel pro mě, jako pro matku je cesta poslední dobou náročná, vozidlo má časté poruchy a několikrát nás s Verunkou nechalo na cestách.

Výtěžek sbírky půjde na nový a spolehlivější automobil. Opravy starého vozu jsou pro nás finančně nedosažitelné a dceru do školky vozím 3x týdně, 34 Km daleko.

Fatální komplikace v těhotenství

Těhotenství s Verunkou probíhalo bez komplikací až do 20.týdne. Poté nás čekal velký ultrazvuk u gynekologa. Tam náš gynekolog zjistil, že má dcerka abnormálně zvětšené mozkové komory. Poslal nás do centra prenatální diagnostiky do Brna, kde vše dopadlo na výbornou a podezření vyvrátili. Spadl nám kámen ze srdce. Poté jsem pravidelně docházela na gynekologii na prohlídky s nadějí, že vše bude v pořádku. Bohužel, v 38. týdnu nás poslali ihned do Brna k vyvolání porodu a zbytek příběhu znáte.

Rozhodně však s mou maličkou bojovnicí nic nevzdáváme. Prosím, pomozte nám, abych mohla Verunku vozit do školky, kde to má tolik ráda a kde má šanci na další rozvoj. 

Zbierku dosiaľ podporili 2 darcov

„převod do sbírky: Prarodiče pečují o Milenku ve vigilním kómatu“
-1 221 Kč — znesnáze21 pred 2 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi