Pomůžeme onkologickému Richardovi důstojně bydlet

Uherské Hradiště / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Pomůžeme onkologickému Richardovi důstojně bydlet

Vybraných 500 Kč z 24 000 Kč
Zostáva -541 dní
2 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 24. november 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Richard a ve svých 26 letech jsem onkologický pacient. Velmi nápomocná je mi v mé situaci moje maminka. Pocházím z 5 sourozenců a naše situace nebyla vždy jednoduchá. Maminka se o nás ale vždy krásně starala a stále stará, jsem jí za to moc vděčný.

Našemu otci byl udělen trest odnětí svobody a my zažívali nelehká období. Nyní se se dvěma mladšími sourozenci tísníme v jednom pokoji, jelikož pobírám invalidní důchod, ze kterého nejsem schopný našetřit na kauci nového a samostatného bydlení.

Nákladnou položkou v mém rozpočtu je například časté dojíždění do nemocnice. A další výlohy spjaté s mou léčbou.

Náhlé nádorové onemocnění

Skončil jsem na ARO s nádorem na varlatech a metastazemi v celém těle. Dávali mi jen pár dnů života, ale zázrakem jsem se začal pomalu uzdravovat. Doktoři sami nevěřili tomu, že bych to mohl přežít. Ale přežil. A nyní se dále léčím v Brně. Pomalu se všechno učím znovu – špatně chodím, jsem slabý a ještě mě čeká velký kus léčby. Moje maminka sehrává v mém životě opravdu důležitou roli, je to moje skála – moje pevná opora.

Nyní se naskytla možnost se přestěhovat do bytu poblíž maminky. Měl bych více klidu na léčbu, celkově bych se i více psychicky stabilizoval, ale stále bych byl poblíž své rodiny, která je pro mě vším. Maminka se sama potýká se zdravotními problémy, proto více prostoru prospěje jistě i jí v odpočinku.

Bohužel finance mi nyní velmi zatěžují život. Budu žádat o příspěvek na péči i na bydlení, ale šanci přestěhovat se poblíž maminky mám nyní a také naše aktuální situace v cestě za mým vyléčením, kdy se z nemocnice vracím do stísněného bytu, není příliš příznivá. Zaplacení kauce nového podnájmu by mi velmi proto ulevilo.

Potřebuji Vaši pomoc, bez ní to nezvládnu. Moc vás proto prosím o podporu, za kterou vám budu z celého srdce vděčný.

Zbierku dosiaľ podporili 1 darcov

500 Kč — Anonymný darca pred rokom