Pomozte Martině, která potřebuje nový vozíček

Brno / Zbierku organizuje Martina Nguyenová zc.tsop@32kizov

{}
0 %

Pomozte Martině, která potřebuje nový vozíček

Vybraných 2 592 Kč z 165 000 Kč
Zostáva -433 dní
2 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 17. máj 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Narodila jsem se předčasně a vážila pouze 820 gramů. Od té doby začal boj – nejdříve o holý život, pak jsme nesměli polevit v neustálé rehabilitaci, a také bylo nutné podstoupit i několik operací. 

Od malička jsem upoutána na mechanický a elektrický invalidní vozík, kvůli dětské mozkové obrně, která mi způsobila těžkou triparézu dolních končetin, tudíž již nikdy nebudu chodit. 

Myslím si, že jsem se se všemi překážkami, co mi život nadělil, dokázala srovnat, a nevzdala jsem to. I přesto všechno, co mě v životě potkalo, si dnes myslím, že je možné si život užít hodně podobně jako ostatní, zdraví lidé. Dnes je mi 31 let a jsem absolventkou střední školy oboru Obchodní škola a Bižuterie, při SŠ F.D.R pro TP v Brně. 

Po svém příchodu na SŠ F.D.R v Brně jsem dostala možnost stát se členkou tanečního kroužku. Již 9. rokem jsem také členkou, tanečního skupiny Lice Dens Cantry tance.

Tanec a pohyb v rámci mých možností mě velice baví a naplňuje.

Snažím se na svůj handicap nemyslet a neustále vyhledávám různé aktivity a činnosti, ve kterých bych se dokázala dovednostem zdravých lidí alespoň částečně přiblížit. Samozřejmě – ne vždy se mi to daří, ale nejdůležitější je vytrvat a neztratit víru.

Jak sbírka pomůže?

K tomu, abych mohla alespoň trochu fungovat sama, používám ve venkovních prostorách elektrický vozík, který je na pojišťovnu. Ve vnitřních prostorách se ale s elektrickým vozíkem pohybovat nemohu.

Problém je v tom, že pojišťovna mi na mechanický vozík, na kterém se alespoň trochu ve vnitřních prostorách mohu pohybovat, nepřispěje.

Mechanický vozík, který vyhovuje mým potřebám, stojí bezmála 165 tisíc Kč. Ten, co mám nyní, mi již dosloužil a je pro mě velmi těžký. Ten, co potřebuji, je víc jak o polovinu lehčí!

Z toho důvodu jsem se rozhodla obrátit se na vás a požádat vás o finanční pomoc, protože je pro mě tato zdravotní pomůcka finančně nedostupná.

Výtěžek sbírky půjde právě na mechanický vozík.

Budu vám moc vděčná za jakýkoliv váš příspěvek, který mi pomůže přiblížit se k pořízení invalidního mechanického vozíku. Prosím, podpořte mě v mojí situaci.

Děkuji.

Zbierku dosiaľ podporili 6 darcov

„Ahoj, vzhledem k tomu, že se nacházím v hodně podobné situaci, tak vím, jaké to je. Posílám alespoň menší částku a moc držím palce.“
200 Kč — Miroslav Renát pred rokom

252 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

40 Kč — Anonymný darca pred rokom

100 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Ať se dílo podaří :-)“
1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom