Pomozte Františkovi zůstat mobilní

Praha / Zbierku organizuje František Serbus moc.liamg@11subres.f

{}
0 %

Pomozte Františkovi zůstat mobilní

Vybraných 80 937 Kč z 363 000 Kč
Zostáva 64 dní
22 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 17. jún 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Před sedmi lety jsem se rozhodl vzepřít se rozhodnutí lékařky, která mi zamítla možnost udělat si řidičský průkaz.. Spousta lidí, kteří mě neznají, by možná s jejím rozhodnutí souhlasila. Já ale rozhodně ne. Protože to byl můj sen!

Dovolte, abych se  představil.

Jmenuji se František Serbus a někteří mi s úsměvem na rtech říkají baletko. Důvod? Od dětství jsem tělesně postižený. Na vlastní nohy se postavím, ale má chůze po špičkách je poněkud roztřesená. Sudičky mi prostě nedaly vše, co mohly.

Jsem proto odkázaný na pomoc druhých. Třes ve všech končetinách mi ztěžuje každodenní život, opora ruky při pití je nezbytná a podpisový vzor v bance je hororová záležitost!

Vyrůstal jsem v Jedličkově ústavu v Praze, kde mě naučili spoléhat se sám na sebe, a tak jsem denně dřel. Vyplatilo se. Dostal jsem se na svou první paralympiádu v Pekingu v roce 2008. Za všechny úspěchy vděčím Sportovnímu Clubu Praha, kde mi v této životní výzvě pomohli. Sportovní kariéra pořád běží - momentálně usiluji o nominaci na svoji 4. Paralympiádu v Paříži 2024. 

V roce 2005 jsem se osamostatnil a žil jsem sám bytě v Praze 8. Každý den jsem na speciální tříkolce jezdil na Vyšehrad na tréninky a zpět. Pak se k tomu připojila jízda do zaměstnání, a byly dny, kdy jsem na tříkolce najezdil i 50 kilometrů. Už v té době mě pronásledovala myšlenka udělat si řidičák. Paní doktorka bohužel měla jiný názor. Nakonec se mi podařilo najít jiného lékaře, který mě shledal schopným a v roce 2016 mi bylo umožněno získat řidičské oprávnění.

S pomocí příspěvku na mobilitu jsem koupil ojetý vůz Passat combi 2006, a tak mi začal úplně jiný život.

Mohl jsem si vše zajistit sám - bez doprošování a žádání o vytažení plošiny při nástupu do tramvaje. Cesta do zaměstnání se tím zkrátila o celou hodinu, a to nemluvím o počasí. 

Léta utíkají, vozidlo dosluhuje a je čím dál častěji v servisu. Proto jsme se s manželkou rozhodli požádat o nový příspěvek, a řekli jsme si, že půjdeme do nového vozu. Vybírali jsme dle ceny, jelikož nejsme tak finančně zabezpečeni, abychom si mohli koupit auto za milion. Díky kamarádovi se nám podařilo navázat kontakt s firmou TUkas Opel, kde nám nabídli nové vozidlo OPEL COMBO s nezbytnou automatickou převodovkou. Příspěvek byl uznán v plné výši, a tak se rozběhl další kolotoč vyřizování. Firmě TUkas nám výrazně pomohla a díky její slevě jsme se dostali na cenu 663 192 Kč s DPH.

S naší finanční rezervou nám ke koupi momentálně chybí něco okolo 370 tisíc Kč.

Sbírkou na Znesnáze už máme kladné zkušenosti a rádi pomáháme ostatním. Proto jsme požádali o pomoc se založením této sbírky. Ta mi umožní nadále se plně věnovat sportu a dalším zálibám. S manželkou také budeme moci pomýšlet na založení rodiny. Jen si zkuste představit v kufru auta vozík, kočárek, psa a další nutné věci. Dostat tohle všechno do kombiku by bylo hodně náročné.

Všem, kteří nám přispějí, budeme vděční a moc si toho vážíme. Děkujeme!

Trička na podporu sbírky

10. 04. 2024

Dnes vznikla edice triček na podporu této sbírky. Nyní si můžete objednat u nás tričko a my pošleme celou částku na tuto sbírku.


Objednat tričko zde.


Jestliže chcete vložit větší částku, tak lze u placení zadat libovolnou cenu. Minimum za tričko je 400 Kč.

Patrón zbierky 1

2902

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2902. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Zbierku dosiaľ podporili 51 darcov

252 Kč — Anonymný darca pred 3 dňami

„doufám, že mě pak aspoň svezeš tím novým fárem! “
500 Kč — Aneta pred 4 dňami

333 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami

1 000 Kč — Anonymný darca pred 5 dňami

„Přejeme spoustu šťastných kilometrů.“
1 000 Kč — KAVAVRA pred týždňom

5 000 Kč — Trávníček Jaroslav pred týždňom

„Držím Vám palce :)“
1 000 Kč — Šárka Modrá pred týždňom

„Hodně štěstí při splnění snů“
200 Kč — Iveta pred týždňom

„Ahoj kámo přeji ti ať ti auto slouží a pomůže ti můj příspěvek Kuba Novák z Jedle.“
5 000 Kč — Jakub Novák pred týždňom

5 000 Kč — Tomáš pred týždňom