Pomozme Marečkovi postavit se na vlastní nožky

Praha / Zbierku organizuje Jana Jančušková zc.liame@avokcarm.anaj

0 %

Pomozme Marečkovi postavit se na vlastní nožky

Vybraných 16 599 Kč z 120 000 Kč
Zostáva 61 dní
14 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. august 2026

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Náš syn Mareček je velmi přátelský, usměvavý, chytrý a společenský chlapeček. Ze všeho nejraději má vlaky, bagry a vodní radovánky. Od narození se však potýká se vzácným genetickým onemocněním, takzvanou delecí 10. chromozomu. S tím se bohužel pojí i opožděný psychomotorický vývoj a spousta dalších zdravotních komplikací.

Mareček má těžkou mentální retardaci, hypotonii svalů, hypermobilitu kloubů, srdeční i oční vadu a dilataci kalichopánvičkového systému.

V nedávné době si náš chlapeček prošel několika náročnými zákroky. Má za sebou operaci subluxace pravé kyčle a letos podstoupil i operaci pravého plochonoží.

Během léčby se navíc zjistila další vada, takzvané hákovité nohy. Ta bohužel nevylučuje, že Marečka v budoucnu čekají další nevyhnutelné operace chodidel.

Aby mohl dělat další pokroky, je naprosto nezbytné, aby často a pravidelně rehabilitoval. Potřebuje zpevňovat svaly i trup, čímž posílí operovanou končetinu, získá v ní potřebnou stabilitu a bude se o ni moci bezpečně opřít při dalším funkčním cvičení.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek ze sbírky bude věnován na úhradu speciálních neurorehabilitací. Tyto terapie Marečkovi prokazatelně pomáhají k dalším pokrokům – jak díky vaší pomoci v předchozích sbírkách už víme – a zlepšují jeho kvalitu života, jsou ale bohužel finančně velmi nákladné a převyšují naše rodinné možnosti.

Budeme vám nesmírně vděční za jakýkoliv finanční příspěvek i za sdílení našeho příběhu.

Zbierku dosiaľ podporili 12 darcov

Jarka 24.06.2026 1 000 Kč

„Držíme palečky“

Kateřina Sládková spolek Pomáháme dětem s psychickým i s fyzickým postižením z.s. 16.06.2026 6 875 Kč

„Ahoj Marečku, posíláme pozdrav a korunky. Ať se daří. Káťa (spolek Pomáháme dětem s psychickým i s fyzickým postižením z. s.)“

Martin 13.06.2026 2 000 Kč

„Držím Ti palce Marečku a přeji brzké uzdravení. Martin Blažej“

KaFiAl 12.06.2026 500 Kč

„Drž se“

Anonymný darca 12.06.2026 200 Kč

Stáňa 12.06.2026 500 Kč

„Přeji hodně síly a odvahy. Stáňa z Telče“

Hanka, Karel a Theodorek 12.06.2026 500 Kč

„Mareckovi 😍🥰😘 prejeme hodne sil na cviceni.“

Katka Sládková 18.05.2026 1 250 Kč

„Ahoj Marečku, posíláme korunky. Hodně zdravíčka 🥰“

Markét a Rozálka 04.05.2026 300 Kč

Dárce 13.03.2026 1 000 Kč

„Hodně zdraví 🌸“